Galerii: kunstnik tegi rõhutud naistest abipolitseinikud

Sirle Matt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu naiste tugikeskuse köögi seinal ripub valguskastis foto vägivaldse mehe eest pelgupaika vajanud kuuest naisest, politseisärk seljas. Pildi pealkiri on "Politsei palub abi". Kunstnik Flo Kasearu pakub välja, et vägivallaringist välja murdnud naised võiksid ennast abipolitseinikuks koolitada. "Nemad on vägivallast väga teadlikud ja aitaksid oma kogemusega teisi," arvab töö autor.

See pilt on üks osa täna Pärnu naiste tugikeskuses avatavast Kasearu näitusest "Varjupaiga festival". Festival sellepärast, et varjupaigas naised tulevad ja lähevad, mis on niisamuti üks lõputu "festival".

Pärnu naiste tugikeskuse juhataja Margo Orupõld peab loomulikuks lähisuhtevägivalla probleemile tähelepanu juhtimist nüüdiskunsti kaudu. "Tänapäevane, aktuaalne teema ja nüüdisaegne kunst – need täiendavad üksteist," tõi ta esile seose.

Tagasi üles