Eile hommikul külastas Drammeni haiglat tervishoiuministeeriumi riigisekretär Robin Kåss. Ta edastas riigi tänu kiirabi ja erakorralise meditsiini osakonna töötajatele.
Drammeni haiglat tänati hea töö eest tragöödiapäeval
Buskerudi haigla osales reedesel päästeoperatsioonil kahel viisil: kiirabitöötajad käisid saarel kannatanuid abistamas ja transportimas, erakorralise meditsiini osakonna töötajad võtsid aga vastu telefonikõnesid kannatanutelt.
Kåss kuulis külastuse käigus mitut südantliigutavat lugu. Sellegipoolest rõhutasid haigla esindaja sõnul kiirabitöötajad, et sündmuse õudus sai neile päriselt selgeks alles hiljem.
”Saarel olles keskendusime tööle ja tegime seda võimalikult hästi. Eelnevad õppused on kasuks tulnud, nii et koostöö teiste päästjatega sujus,” rääkis üks kiirabitöötaja kohtumisel riigisekretäriga.
Robin Kåss hindas päästetööde juures kõige keerulisemaks algselt valitsenud teadmatust ja ebakindlat julgeolekuolukorda. ”Arstid on harjunud nägema vigastatud inimesi, selle juhtumi puhul oli aga raske seista silmitsi tragöödia sellise ulatuse ja kogu kurjusega selle taga,” ütles Kåss Norra rahvusringhäälingule.
Riigisekretär andis Drammeni haigla personalile edasi tervishoiuministri ja peaministri tänu ja tervitused.
Utøya on siiani olnud Norra suurim kiirabiaktsioon. Buskerudi haigla saatis saarele appi 42 kiirabiautot ja kaheksa helikopterit.
Buskerudi haiglatesse jõudis kokku 42 patsienti: 35 neist Ringerike haiglasse, kuus Bærumi haiglasse ja üks Drammenisse. Tänaseks on patsiendid kas koju lubatud või saadetud edasisele ravile teistesse haiglatesse.