Mootorratturid kuulutavad hooaja lõppenuks

Eesti motohooaeg lõpeb taas Pärnus.

FOTO: Mailiis Ollino

Nagu tavaks saanud, kogunevad laupäeval Pärnus Rüütli tänaval tuhanded tsiklisõitjad, et lõpetada motohooaeg.

“Võib-olla oleme paremini nähtavad ja kättesaadavamad kui seal ranna kandis,” selgitas Alo-Martin Mathiesen, motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja. Ta lisas, et kuna linn on Rüütli platsi kenasti korda teinud, tasub seda kaugemalt tulijatele näidata. Rahvast on Mathieseni sõnutsi oodata kokku paar-kolm tuhat ja korraldajad annavad endast parima, et kõik sõbralikult ära mahuks. Väliskülalised imestavad, kuidas sellist üritust üldse lubatakse, kuna mujal on mootorratturitel pigem kurikuulus maine.

Motoparaadi liiklusskeem.

FOTO: Promo

Motoparaadid on tõstnud inimeste teadlikkust mootorratturitest, samuti on paranenud tsiklisõitjate maine. “Kui sõidad maanteel, siis paljud inimesed võtavad inimesed kõrvale ja mõni lehvitab,” tõi Mathiesen näite. “Inimesed on palju mõistvamaks muutunud.”

Päev algab kell 11 kogunemisega Rüütli tänava, kuhu kerkib ajaveetmisplats. Silmailu ja meelelahutust pakutakse igas vanuses külastajale.

Kell 15 toimub pidulik hooaja lõpetamine ja Eesti suurim mootorrataste paraad algab kell 16.10. “Tänavune paraad pakub Pärnu linna ekskursiooni elurajoonides ja näitab maalilisi teid. Pärnu on viimastel aastatel väga ilusasti korda tehtud ja seda on kindlasti hea näha,” kiitis Mathiesen.

Motoparaadile pääseb Õhtu tänavalt. Sel päeval on liikluskorraldust muudetud Hommiku ja Ringi tänaval, kust üle Rüütli tänava sõita ei ole võimalik. Sõltuvalt paraadil osalejate arvust võib liiklus olla häiritud Õhtu tänavalgi. Paraadi ajal – umbkaudu 16.10–16.45 – võib olla häiritud bussiliiklus. Samuti sõidavad tsiklistid üle Kesklinna silla, mille linnast väljuv sõidusuund on umbes pooleks tunniks mootorratturite päralt.

Päevale paneb punkti motopidu ajutises ööklubis Wildcards MC klubimajas.

Tagasi üles