Sisukord
Uudised
Postimees

Tarbijakaitse uurib edasi Weekendi rahavaba süsteemi

1 min lugemist
Rahavaba süsteem muusikafestivalidel võib tarbijakaitse hinnangul tähendada aluseta rikastumist, korraldajate sõnutsi aga läheb teenustasu süsteemi tööshoidmiseks. FOTO: Urmas Luik

Septembri alguses andis tarbijakaitseamet teada, et algatas menetluse Tallinnas Sweet Spoti festivalil käepaeltega tasumise suhtes. Toona polnud amet teadlik, et Pärnus Weekendil, millel samad korraldajad, kehtis seesama rahavaba maksesüsteem.

Septembris teatas tarbijakaitse esindaja, et välja tuleks selgitada ka Weekend Festivali puudutavad asjaolud, kuigi selle kohta ühtegi kaebust laekunud polnud.

Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Ando Kiidron teatas nüüd, ei saa veel Weekendil toimunut kommenteerida, kuna menetlus on alles pooleli. Samuti ei osanud ta prognoosida, millal uurimine lõpeb.

Weekend Festivalil kehtis tänavu raha­vaba süsteem: rannapeo alal sai söögi-joogi ja meelelahutuse eest tasuda üksnes käepaelaga. Iga festivali ajal laadimispunktis tehtud ülekanne maksis sõltumata summa suurusest euro ja kasutamata raha tagasi ei saanud, kui summa jäi alla viie euro. Tagasi­makse teenustasu oli niisamuti üks euro.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor teenindusjuhtimise lektor Katrin Kreegimäe nimetas sellist lahendust tarbija tüssamiseks ja võrdles lahendust olukorraga, kui teenindaja keeldub poes vahetusraha tagastamast ja paneb selle ­kohapeal enda tasku.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto