Suurematel teedel tõuseb talihoolduse tase

Talvine teehooldus peaks Pärnumaa suurematel teedel olema sel talvel parem kui varem, kuid sellest hoolimata ei tohiks liiklejad unustada, et lume ja libedaga pole sõiduolud suvised. FOTO: Urmas Luik

Oktoobri viimasel laupäeval maha tulnud selle sügistalve esimene lumi pani Pärnumaa teehooldajad proovile. Hommikul alanud lumesadu ei tahtnud kuidagi lõppeda ja libedaks muutunud teedel juhtus sel päeval kümneid plekimõlkimisi ja teelt väljasõite.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olukord oli koguni nii tõsine, et maanteeamet, teehooldajad ja politsei pidasid nõu raskete ilmaolude väljakuulutamiseks. Suur osa sel päeval liikluskeerisesse sukeldunutest sõitis suverehvidega ja temperatuur püsis nulli ümber. See aga on libeduse ja rataste alt õhku paiskuva soolamärja pilve tõttu vähenenud nähtavuse tõttu liiklusohutuse mõistes üks halvemaid kombinatsioone.

Ehkki teehooldajad olid lumesajuks varakult valmis ja alustasid libedustõrjega juba eelmisel ööl, said suuremad teed puhtaks alles õhtuks ja väiksematel teedel jätkus tööd järgmiselgi päeval.

Kui esimene lumi sulas kiiresti, siis ega tali taevasse jää ja prognoosi kohaselt avanevad taevaluugid uue lumelaariga tuleval nädalal.

Nii teehooldajad kui maanteeamet kinnitavad, et talve tulekuks on nad igati valmis.

23.11.2018 27.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto