Sisukord
Uudised
Paberleht

Pilk aastavahetusele: 8000 pidulist, 4000 eurot ja president

2 min lugemist
Pärnu Keskväljakul algas aasta justkui varem kui südaööl, sest rakette lasti taevasse juba presidendi kõne ajal. FOTO: Urmas Luik

Lõbutsevad noored, isa kukil istuvad põnnid, maas vedelevad roosa läikega šampusepudelid, Marju Läniku “Head uut aastat!”, ansambli ABBA “Happy New Year!”, hirmuvärinas koerad ja ehmatavad paugud ehk läbilõige aastavahetuse pidustustest “Sajaga edasi, Pärnu!”, mis pealtnäha eelmiste aastate üritustest ei erinenud. Hümn aga tänavu laulmata ei jäänud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta viimastel minutitel kogunes osaliselt lumisele Pärnu Keskväljakule hinnanguliselt 8000 pidulist, kelle tähelepanu oli suunatud teatri ette püstitatud lavale, kus kell 23.50 alustas kõnega president Kersti Kaljulaid. Uusaastatervituses vaatas riigipea tagasi lõppevale juubeliaastale, tuues esile selle ilu ja ettevõtlikkuse. Samuti rõhutas ta teineteise märkamist: eelkõige tuleks tähele panna neid eestlasi, kel ei lähe vahest nii hästi kui keskmisel kodanikul.

Aastavahetus on aga ehk üks väheseid pidusid, mil kaasmaalased üksteise seltsis tantsivad ja tänaval pokaalidki kokku löövad. Jalakeerutamist nägi nii jõekaldal, Vaasa pargis, kuuse ümber kui Väikeste Lõõtspillide Ühingu rütmika kontserdi esiridades. Kõik ootasid pingsalt juubeliaastale punkti panevat vaatemängu. Varasemaga võrreldes tundus, et aasta saadeti ära mõistlikumalt: piduliste hulgas leidus palju peresid ja nooredki oskasid enamjaolt napsitamisega piiri pidada.

29.12.2018 04.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto