Kiiruseületaja, bussiroolis rööprähkleja, lume alla jäänud eakas naine ehk Nädala loetumad lood

Intsident leidnud aset Pärnu-Tallinn marsruudil 3. veebruaril.

FOTO: Kuvatõmmis

Lõppeval nädalal kõnetasid Pärnu Postimehe lugejaid enim uudised rööprähklevast bussijuhist, kes Pärnu–Tallinna marsruudil sõites roolis sõnumit trükkis, eakast naisest, kes jäi katuselt sadanud lumehunniku alla ja sinna mitmeks tunniks kinni, Pärnu külje all radarisse sõitnud hulljulgest roolikeerajast, kes tuiskas maanteel üle 200kilomeetrise tunnikiirusega.

1. Vaat kus rööprähkleja! Bussijuht on sõidu ajal ninapidi telefonis​

Intsident leidnud aset Pärnu-Tallinn marsruudil 3. veebruaril.

FOTO: Kuvatõmmis

Tähelepanelik bussisõitja postitas Facebooki video, millest on näha, kuidas ühissõidukijuht tiheda liiklusega maanteel sõidu ajal telefonis asjatab.

2. Eakas naine jäi katuselt sadanud lumehunniku alla

Mõne maja ees on jäine koht lindiga piiratud, aga piiramine ei vabasta majaomanikku  vastutusest õnnetuse korral ega katuse hooldamise kohustusest.  

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnumaal juhtus hiljuti õnnetus, kus eakas naine jäi katuselt sadanud lumehunniku alla ja sinna mitmeks tunniks kinni. Et vältida õnnetusi ja kohtuteed, tuletab Eesti korteriühistute liit (EKÜL) kinnistuomanikele meelde, et liigne lumi, purikad ja jää tuleb katuselt eemaldada ja peab tegema libedustõrjet.

3. Politsei pidas kinni maanteel üle 200 kilomeetri tunnis kihutanud mehe

Politsei püüdis eelmisel pühapäeval Pärnu külje all radarisse hulljulge roolikeeraja, kes tuiskas maanteel üle 200kilomeetrise tunnikiirusega.

FOTO: Scanpix

Politsei püüdis eelmisel pühapäeval Pärnu külje all radarisse hulljulge roolikeeraja, kes tuiskas maanteel üle 200kilomeetrise tunnikiirusega.

4. Ebaseaduslik tee seadis laste elu ohtu

Ohtlik kelgumägi Pärnus Suur-Jõe tänava kandis.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnakas Uno Kääri Facebooki riputatud videolõik, milles liumäelt pahaaimamatult alla laskvad mudilased ootamatult sõiduteele auto rataste ette veeravad, ajas veebiavaruse kihama: oli õnne, et talverõõme nautivad lapsed ohtlikust olukorrast terve nahaga pääsesid.

5. Õigekeelsussõnaraamat täienes sõnadega “burks” ja “diip”

Mõni õpetaja väidab, et kirja- ja kõnekeelsete väljendite eristamine on praegu suur probleem.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Kui Jõõpre kooli emakeeleõpetaja Helle Kirsi küsis õpilastelt, kas vanemad kodus raamatuid loevaid, vastas üks noormees seepeale: “Ema ainult loeb, tal pole aega meile süüagi teha.” Klassikaaslane aga vastukaaluks: “Meil pole kodus ühtki raamatut. Isa ütles, et see on mõttetu aja- ja raharaiskamine.” Kolmas õpilane polevat ühtki raamatut lugenud. “Vaieldagu mulle vastu, kuid usun, et põhikooliõpilasel tulevad klassiruumi kaasa kodused hoiakud,” avaldas arvamust Kirsi.

6. Roolis sõnumeid saatnud bussijuhti võib oodata väärteomenetlus​

Intsident leidnud aset Pärnu-Tallinn marsruudil 3. veebruaril.

FOTO: Kuvatõmmis

Internetiavarustesse lekkinud video sellest, kuidas 3. veebruaril Eesti ühel tihedama liiklusega maanteel, Pärnust Tallinna teel olnud bussifirma Estonian Lines bussijuht sõidu ajal telefonis sõnumeid saadab, pani korravalvuridki tegutsema. Lähipäevil otsustatakse, kas juhtunu asjus alustatakse menetlust.

7. Ekspert ennustab logelemise sektori kasvu

SEB panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

FOTO: Konstantin Sednev/Eesti Meedia/scanpix

Netflix kulutab aastas keskmiselt kuus miljardit USA dollarit (võrreldav poolega Eesti riigieelarvest) sisu tootmiseks. Globaalne mängusektori käive moodustab sadu miljoneid dollareid. Igal aastal lähevad miljardid käiku selleks, et inimestel oleks mõnusam aega viita.

8. Pärnu otsib tühistatud Weekendile ja Augustiunetusele asendust

Allakäinud Weekend Festivali Pärnus enam ei tule. Mõne siia samuti palju rahvast meelitada võiva ürituse korraldaja on linnavalitsuses maad kuulanud, aga kas ja millal mõni suurüritus siin toimub, pole veel teada.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu abilinnapea Rainer Aavik ei vasta otsesõnu, kuivõrd kannab linn kahju, kuna tänavu augustis jääb ära kaks populaarset üritust: Weekend ja Augustiunetus. Ent Aavik ei nõustu nendega, kes kahtlesid, kas Pärnu ettevõtted Weekendi pealt kasu lõikasid.

9. Hüvasti, NSVL: Pärnus algasid nõukogude aega meenutava täispika filmi võtted​

Uue Eesti mängufilmi võtted jõudsid Pärnusse. Lauri Randla debüütmängufilm Hüvasti NSVL.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu Tervise ravispaa juures võis esmaspäeval tunda, nagu oleks ajas tagasi läinud ja sattunud 1980ndate Tallinna sadamasse. See olustik oli loodud üheks päevaks, sest toimusid Lauri Randla täispika debüütmängifilmi “Hüvasti, NSVL” võtted.

10. Sõnajalgade firma õngitseb maaomanikelt kasutusõigusi​

Aeg, millal kerkib Saari külla tuulepark, mille alajaamaga ühendamiseks uut kaablit vajatakse, on ettevõtjate sõnutsi veel lahtine.

FOTO: Mailiis Ollino

Omavahel tihedalt seotud energia­ettevõtted püüavad Tori vallas ära kasutada uue elektriliiniga seotud segadust, saamaks oma äri huvides õiguse toimetada mitmekümne maaomaniku valdustes.

Tagasi üles