Politseiametnik: Kellelgi ei ole lubatud looma julmalt kohelda!

Mõmmi oli pereliikmete sõnutsi rahulik ja sõbralik koer.

FOTO: Erakogu

Kahe kuulihaavaga – üks keres, teine silmas – Ranna rantšo valvekoer Mõmmi leiti teisipäeval mõnesaja meetri kauguselt kodutalust surnuna. Juhtunu ajas pool Eestit tagajalgele, eeskätt loomakaitsjad. Politsei otsib teo toimepanijat ja juhtunu asjus on alustatud kriminaalmenetlust.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Pererahvale ei mahu säärane tegu pähe. “Me siin aitame loomi ja siis peaaegu koduhoovis lastakse meie loom maha. Ta oli meie pereliige,” märkis rantšot pidava Ande Baikovi poeg Aario Arula.

Koer oli vabapidamisel: jooksis taluõuel ja ümbruses vabalt. Pererahva kinnitusel ei olnud Mõmmi agressiivne, vaid sõbralik, kogu küla valvur.

Eri versioone, mis selliste ­tagajärgedeni võis viia, leidub mitu: lähedal peeti jahti, koer võis auto alla jääda ja keegi ta piinad sedasi lõpetada või oli tegemist mõrvaga. Arula avaldas, et eks neil ole omad kahtlused, kuid ­enne põhjapanevaid tõendeid ei hakata näpuga näitama. Uurimine alles käib ja politseigi ei saa veel midagi selles suhtes kommenteerida.

Juhtum on kurb ja pererahvale raske. Kuid seepärast tuleb Lääne prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse piirkonnavanema Tõnu Kivise meelest siiski meelde tuletada, et looma ei tohi hulkuma lasta. Teda peaks hoidma üksnes oma territooriumi piires või käima temaga koos jalutamas.

Tagasi üles