Raha nimel läheb võistlustulle üle paarikümne kirjutise

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: PP

23 noore arvamuslugu läheb võistlustulle Pärnu Postimehe 200eurosele auhinnale. Konkurss on esimene üritus lehe looja Johann Voldemar Jannseni peatse 200. sünniaastapäeva tähistamiseks.

“Olen rõõmus, et konkursile saatsid oma töid noored kogu Eestist, mitte ainult Pärnust,” rääkis Pärnu Postimehe pea­toimetaja Siiri Erala. Eriline heameel oli tal selle üle, et saadeti ka üks videorepliik.

Erala sõnade järgi on lehtki katsetanud videoarvamuste tegemist ja seda tehakse ingliskeelses maailmas üha enam. “Usun, et videolood arvamusrubriigis leiavad mõne aja pärast Eesti veebiväljaannetes kindla koha. Meile laekunud võistlustöö on selle formaadi ­väga hea näide: köitev, informatiivne, lihtsasti mõistetav,” põhjendas ta.

Arvamuslugusid oli “Jannsen 200” võistlusele võimalik esitada kolmes kategoorias: videolood, lühikesed repliigid ja pikemad arutlused. Vastupidi eelarvamusele, et tänapäeva noored eelistavad lühivorme, oli enamik töid hoopis pikad kirjutised.

“Noortel on selgelt olemas lemmikteema – see on keskkond,” lisas Erala. “Samuti on näha, et praegune poliitiline olukord ei jäta neid külmaks.”

Võistluse võitja selgub Jannseni sünniaastapäeval, 16. mail.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles