Sisukord
Uudised
Postimees

Pärnu toidupoest avastati banaanide hulgast geko

1 min lugemist
Banaanikastist leitud gekotüdruk on praegu viie sentimeetri pikkune, täiskasvanud isendi pikkus jääb kümne kanti. FOTO: Elin Hein

Neljapäeval leidis Pärnu Maxima XXX töötaja banaanikasti seest mõnenädalase geko.

Ecuadorist pärit banaanide transportimiseks Euroopa riikidesse läheb kuus kuni 12 päeva. Seda, kuidas aga geko koos viljadega Pärnusse jõudis, annab ainult oletada. Maxima meediajuht Marit Liik ütles: “Tõenäoliselt ei pannud meie tarnija, kes meile puuvilju toob, tähele, et pisike loom on puuviljade vahele endale hea koha leidnud.”

Pärast geko avastamist andis Maxima sisaliku Pärnu minizoo omaniku Peeter Põldsami hoolde, kes sisalike hooldamises on pädev. Ladinakeelse nimetusega Lepidodactylus lugubris on Põldsami sõnade järgi mõnenädalane isend.

Neile gekodele on omane partenogeneetilisus, mis tähendab, et sisalikud paljunevad aseksuaalselt ja embrüo areneb viljastamata munarakust. Seetõttu eksisteerivad vaid emased isendid. Gekotüdruk on vaid viiesentimeetrine, täiskasvanuikka jõudes kasvab ta kuni 10,5 sentimeetri pikkuseks.

Geko jääb elama Pärnu minizoosse. FOTO: Elin Hein

Banaanikastist leitud gekot ei hakata Ecuadori tagasi saatma ja ta jääb elama minizoosse, kus külastajatel on kokkuleppel võimalik temaga tutvuda.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto