Pärnus sadas rahet ja tajutav temperatuur langes alla kümne kraadi

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Täna ennelõunal sadas Pärnumaal rahet.
Täna ennelõunal sadas Pärnumaal rahet. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Täna ennelõunal sadas Pärnumaal rahet ja 12 kraadini langenud õhutemperatuur muutis ilma tõeliselt kõledaks. Tugeva tuule tõttu võib olla häiritud mandri ja saarte vaheline laevaliiklus.

Kui keskpäeval oli ilmateenistuse andmetel Pärnus õhusooja 12,5 kraadi, siis tajutav õhutemperatuur kõigest 7,5 kraadi.

Kihnu saarel oli tajutav temperatuur veel madalam: 4,2 kraadi.

Mitmel pool sadas rahet, mis tegi taimedele liiga. 

Rahe tehtud kahjust avaldati video ühismeedia grupis “Pärnu ilm ja hoiatused”.

Rannikul mõõdeti keskpäeval tuule tugevuseks 9–12,7, iiliti aga ligemale 16 meetrit sekundis.

Tugev tuule võib segada mandri ja saarte vahelist laevaliiklust. Häiritud võivad olla Kihnu Virve väljumised Munalaiust kell 13.30, Kihnust kell 16.15, Munalaiust kell 17.45, Kihnus kell 19 ja Munalaiust kell 20.15. Väljumiste toimumise täpsustab vedaja kell 12.30.

Tormituule tõttu on edasi lükatud reisikiirkatamaraan Runö väljumised Ringsust Munalaidu kell 8, Munalaiust Ringsusse kell 11, Ringsust Pärnu kell 14, Pärnust Ringsusse kell 18.

Esialgse prognoosi kohaselt on väljumised nihutatud homseks.

Ilmateenistuse andmetel mõõdeti Pärnus täna merevee temperatuuriks 18,1 kraadi. Tugeva lainetuse tõttu on rannavalve heisanud keskplaažil punase lipu.

Siseveekogudest on kõige soojem Pärnu jõgi Oore piirkonnas 18,7 kraadi. 18,3 kraadi on Pärnu jõe Tahkuse piirkonnas, Halliste ja Reiu jões.

Märksõnad

Tagasi üles