Rääma rahvas peab kogukonnapäeva

Rääma päev on vahva üritus kogu perele.

FOTO: Erakogu

Laupäeval avavad Rääma Rahva Oma Päeval uksed kodukohvikud, Nooruse Maja suveaias esinevad muusikud ja tantsijad ning tutvustatakse Rääma linnaosa ajalugu.

“Rääma kogukonnapäev toimub kolmandat korda ja meil on hea meel tõdeda, et inimesed on selle omaks võtnud,” rääkis korraldaja Uudo Laane, Pärnu Nooruse Maja direktor. “Eelmisel aastal käis kodukohvikutes väga palju rahvast. Suur huvi on olnud ka Pärnu giidide ühingu korraldatud linnaosaga tutvumise tuuride vastu. Rääma on ajalooliselt põnev kant ja siin on palju avastamist.”

Mitmes kodukohvikus annetatakse kogutud raha heategevuseks, näiteks Paikuse Lions Klubi kohvikus Lõvipesa esimesse klassi minevate laste silmakontrolliks ja külalistemaja Crispin kohvikus SA Hille Tänavsuu vähiravifondile Kingitud Elu.

Uudistajaid ootavad ka Agape kirik ja Shalomi maja. Rääma haruraamatukogus on tutvumiseks välja pandud Rääma-teemaliste raamatute ja postkaartide näitus.

Rääma päeva keskuseks on Nooruse Maja suveaed, kus esinevad Raido Koppeli lõõtsamängijad, Anna Raudkatsi tantsuselts ja tantsuklubi Fox, etendusega “Kaera-Jaani sünnilugu” astub üles Seljametsa külateater ja nukuetendusega huvikool Shart. Ajaloolane Aldur Vunk räägib Rääma linnaosa ajaloolistest piiridest.

Tagasi üles
Back