E, 5.06.2023

Siidritalu pürib aasta parima mahetootja tiitlile

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tori siidritalu pälvis maaeluministeeriumilt parima mahetoote tiitli kolm aastat tagasi ökosiidri eest.
Tori siidritalu pälvis maaeluministeeriumilt parima mahetoote tiitli kolm aastat tagasi ökosiidri eest. Foto: Tairo Lutter

Maaeluministeerium valis Jõesuus tegutseva Tori siidritalu seitsme kandidaadi hulka, kes tänavu taotlevad aasta mahetootja tiitlit.

Hindamiskomisjon tegi ringreisi mahetaludesse eeslmise nädala lõpul ja valis aasta parima mahetootja kandidaadiks nii Tori siidritalu Pärnumaalt, Niliske talu Harjumaalt, Hallimäe talu Valgamaalt, Vilsi Anguse Valgamaalt, Ehe Pojad Viljandimaalt, Hansu talu Läänemaalt kui Metsaserva Mee Tartumaalt.

“Kõik, kes välja valiti, on tublid ja tegusad ettevõtted,” arvas Tori siidritalu peremees Karmo Haas. “Mul on hea meel, et meid võetakse viieaastase tegutsemise järel toimiva ettevõttena, ja nominentide hulka valimine on meile oluline.”

Võitja kuulutatakse välja 15. septembril Tallinnas Eesti vabaõhumuuseumis leivapäeval, kus toimub ka mahetoodete laat ja selgub külastajate lemmik mahetoode.

Parima mahetootja konkursile esitavad kandidaate peamiselt erinevad mahepõllumajanduse valdkonnaga seotud organisatsioonid, kes soovivad mahetootjaid tunnustada silmapaistvate saavutuste ja märkimisväärse panuse eest mahepõllumajandussektori arengusse.

Tori siidritalu pälvis maaeluministeeriumilt parima mahetoote tiitli kolm aastat tagasi ökosiidri eest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles