Tori siidritalu pürib parima mahetootja tiitlile

Tori siidritalu pälvis maaeluministeeriumilt parima mahetoote tiitli kolm aastat tagasi ökosiidri eest.

FOTO: Tairo Lutter

Sel pühapäeval Eesti vabaõhumuuseumis leivapäeval selguvad tänavune parim mahetootja ja -toode.

Augusti alguses mahetaludesse ringreisi teinud hindamiskomisjon valis Pärnumaalt parima mahetootja tiitli kandidaadiks Jõesuus tegutseva Tori siidri- ja veinitalu.

“Mul on hea meel, et meid võetakse viieaastase tegutsemise järel toimiva ettevõttena, ja nominentide hulka valimine on meile oluline,” ütles Tori siidritalu peremees Karmo Haas toona.

Tori siidritalu pälvis maaeluministeeriumilt parima mahetoote tiitli kolm aastat tagasi ökosiidri eest.

Tänavu püüavad Pärnumaalt parima mahetoote aunimetust kolm ettevõtet. Teiste seas kandideerivad Lääneranna valla Oidrema küla Mätiku Talumeierei OÜ mahe grilljuust, salatijuust küüslaugu ja peterselliga ja astelpaju-joogijogurt.

Mätiku Talumeierei OÜ grilljuust.

FOTO: Maheklubi

Mätiku Talumeierei OÜ salatijuust küüslaugu ja peterselliga.

FOTO: Maheklubi

Mätiku Talumeierei OÜ astelpaju-joogijogurt.

FOTO: Maheklubi

Põhja-Pärnumaal Kullimaa külas tegutseva Kuusikaru OÜ toodangust on esitatud mahetoote tiitlile Piesta õunastroop ja samas vallas Kõnnu külas toimetava Mahlametsa OÜ toodangust õuna-ebaküdooniamahl.

Kuusikaru OÜ Piesta õunastroop.

FOTO: Maheklubi

Mahlametsa OÜ õuna-ebaküdooniamahl.

FOTO: Maheklubi

Võistlusele esitati kokku 50 toodet 24 valmistajalt ja auhindamine toimus kahes rühmas: parim mahetoit ja parim mahejook. Mitmekesine valik hõlmas nii pagari-, köögi- ja puuvilja-, teravilja-, liha- kui piimatooteid, samuti jooke.

Parima mahetootja ja -toote konkurss toimub kümnendat korda ja seda korraldab maaeluministeeriumi tellimisel Eesti mahepõllumajanduse sihtasutus kahasse mahepõllumajanduse koostöökoguga.

Parim mahetoode valitakse koostöös Eesti kulinaaria instituudiga.

Tagasi üles