Alampalga tõus kergitab lasteaia kohatasu

Jänesselja lasteaias käivate laste vanemad võivad rõõmustada, sest kui seni oli kohatasu 55 eurot, siis järgmisest aastast 46,72 eurot. Alanemise põhjus peitub selles, et Tori vald ühtlustab valla lasteaedade kohatasud. FOTO: Urmas Luik

Tulevast aastast tõuseb Eesti ametiühingute ja Eesti tööandjate keskliidu kokkuleppe tulemusel miinimumpalk 540-lt 584 euroni. See tähendab ühtlasi, et Pärnumaa omavalitsustes, kus lasteaia kohatasu on seotud alampalgaga, kallineb lasteaiateenus. Siiski leidub lasteasutusi, kus tasu jääb samaks või hoopis väheneb.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tori vallavalitsuse haridusnõuniku Herve Merivaldi väitel erinevad lasteaia osalustasu suurus, valla soodustused ja maksmisest vabastamine piirkonniti üsna palju. Näiteks: Tammiste ja Jänesselja lasteaias on kohatasu 11 protsenti kehtestatud miinimumpalgast ehk 55 eurot, Tori ja Are lasteaias puuduvad teise ja enama lapse soodustused.

Järgmisest aastast hakkab aga kõikides Tori valla lasteaedades kehtima ühesugune kohatasu: kaheksa protsenti miinimumpalgast ehk 46,72 eurot.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto