Huvihariduse toetuse maksmise tingimused muutusid

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Hüvitada võidakse huvihariduse või -tegevuse kulud kuni 100 eurot lapse kohta, arvesse lähevad nii osavõtutasud, transpordikulu ja isiklike vahendite soetamine kui ka võistlustel, konkurssidel ja laagrites osalemine. 
Hüvitada võidakse huvihariduse või -tegevuse kulud kuni 100 eurot lapse kohta, arvesse lähevad nii osavõtutasud, transpordikulu ja isiklike vahendite soetamine kui ka võistlustel, konkurssidel ja laagrites osalemine. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnas ja selle osavaldades elavad lastega pered, kelle netosissetulek pereliikme kohta jääb pärast eluasemekulude mahaarvamist alla 584 euro kuus, võivad linnavalitsuselt küsida seitsme- kuni 19aastaste noorte huvihariduse ja -tegevuse toetust.

Koos töötasu alammääraga suurenes piirmäär, alates millest on võimalik toetust küsida. Eelmisel aastal said seda teha pered, kelle sissetulek pereliikme kohta jäi alla 540 euro kuus, tänavu on piirmäär 584 eurot. Teist aastat maksab Pärnu linn sarnast toetust ka osavalla peredele.

Leibkonna ühe liikme netosissetuleku leidmiseks tuleb liita kõigi leibkonna liikmete sissetulekud, lahutada käimasoleva kuu eluasemekulud ja jagada tulemus leibkonna liikmete arvuga.

Pärnu linnavalitsuse meedianõuniku Teet Roosaare teatel võidakse hüvitada kõik huvihariduse või -tegevuse kulud, kuid mitte üle 100 euro lapse kohta. Sealhulgas lähevad arvesse nii osavõtutasud, transpordikulu ja isiklike vahendite soetamine kui ka võistlustel, konkurssidel ja laagrites osalemine. “Mitme lapse puhul arvestatakse toetust iga lapse kohta eraldi,” täpsustas Roosaar.

Ostes näiteks jalgpallisaapad, tuleb 31 päeva jooksul taotlus teha.
Ostes näiteks jalgpallisaapad, tuleb 31 päeva jooksul taotlus teha. Foto: Ain Liiva

Oluline on, et kulutuse tegemisest poleks taotluse esitamise ajal möödas üle kuu.

“Ostes näiteks jalgpallisaapad, tuleb 31 päeva jooksul taotlus teha. Perioodilise makse puhul tehakse kord poolaastas selgeks sissetulek ja toetuse võib poolaastaks korraga määrata. Arvestame õpingute poolaastat: kui sügisel on taotlus tehtud, tuleb jaanuaris uus taotlus teha,” selgitas linnavalitsuse sotsiaalosakonna toetuste peaspetsialist Raul Kivi.

Taotluse võib esitada lapsevanem, hooldaja, eestkostja või vajadusel lapse huvides lastekaitsetöötaja. Taotluse vormi saab alla laadida Pärnu linnavalitsuse kodulehelt, sellele on vaja lisada taotlust põhjendavad dokumendid ja tõendid nii leibkonna koosseisu kui ka sissetulekute kohta.

Täidetud taotlus ja lisatud dokumendid on vaja saata e-posti aadressil linnavalitsus@parnu.ee. Samuti võib tulla linnavalitsuse infolauda või elukohale vastava piirkonna hoolekandekontorisse, mis asuvad osavallakeskustes ning Pärnus Suur-Sepa 16, Metsa 14, Tallinna mnt 1 ja Kaevu 27. Lisainfot saab linnavalitsuse telefonil 444 8120.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles