N, 8.12.2022

Punase torni panoraamkino hange on vaidlustatud

Lauri Mutso
Punase torni panoraamkino hange on vaidlustatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linnavalitsus andis Punase torni Pärnu muuseumile üle 2015. aastal.
Linnavalitsus andis Punase torni Pärnu muuseumile üle 2015. aastal. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu muuseumi hanke Punase torni ülakorrusele panoraamkino ehitamiseks on üks hankes osalejaid vaidlustanud.

“See on tavaline protseduur, et ühele (hankes osalejale, toim) ei meeldinud see otsus ja ongi kõik,” sõnas Pärnu muuseumi juhataja Aldur Vunk. Lisades, et ta ei tahaks seda rohkem kommenteerida, kuni vaidlus on lahenenud.

Kas kino valmimine võib vaidlustuse tõttu viibida, ei osanud Vunk ennustada. Panoraamkino peaks koos ülejäänud ümberehitustöödega valmima 15. augustiks.

Riigihangete vaidlustuskomisjon on selle menetlusse võtnud ja poolte seletuste ärakuulamise järel korraldab istungi. Kogu protsess on kinnine, kuid vaide menetluse ajaks ei ole hanget peatatud.

Möödunud kuul välja kuulutatud hange on koostatud kaheosalisena, et samal ajal loodaks tehniline lahendus panoraamkino torni ehitamiseks ja toodetaks 360kraadine ajaloolis-kultuuriline film, mida selles kinos näidata. Kõik hankel osalenud ettevõtted võtavad sellest osa koos partneriga, kes toodaks kinole video.

Panoraamkino asukohaks saab Punase torni katusealune.
Panoraamkino asukohaks saab Punase torni katusealune. Foto: Mailiis Ollino

15. sajandil ehitatud Punane torn on ajalooline ehitis Pärnu kesklinnas, millele linnavalitsus otsis pikemat aega kasutust.

19. sajandini asus seal vangla, 20. sajandil käis torn käest kätte, funktsioneerides arhiivi ja laona, 1980ndatel ehitis restaureeriti ja seal asus koduloomuuseumi filiaal. 1990ndatel paiknes seal antiigiäri Varamu, 2000ndatel tehti seal peamiselt käsitööd. 2015. aastani, mil torn läks lõplikult Pärnu muuseumi kätte, tegutses selle ruumides veinibaar. Praegu on Pärnu muuseumil tornis käsil rekonstrueerimistööd.

Märksõnad
Tagasi üles