Linn premeerib MMil hõbeda teeninud sportlast

Merle Rallmann
Omavalitsus premeerib Pärnu purjetaja Taavi Valter Taveteri hõbedaväärilist sõitu omaealiste MMil. Foto: Robert Deaves

Pärnu linnavalitsus otsustas eilsel istungil maksta ergutusraha purjetaja Taavi Valter Taveterile eduka võistlemise eest maailmameistrivõistlustel.

Linnavalitsus otsustas maksta mittetulundusühingule Pärnu Jahtklubi 1500 eurot preemiat Taveteri Finn-klassi U23 maailmameistrivõistlustel teise koha saavutamise eest.

Siinse jahtklubi lipu all seilav Taveter saavutas Prantsusmaal Canet-en-Roussilloni regatil hõbeda 21. augustil.

Taavi Valterit treenib isa Imre Taveter, kes võitis Finn-klassis üheksa Eesti meistrikulda, saavutas 1987. aastal juunioride Euroopa meistritiitli ning esindas Eestit Sydney ja Ateena olümpiaregatil.