Tori vald annab välja viiekohalise loome- ja spordistipendiumi

Spordistipendium on Tori vallas elavatele sportlastele, kelle areng ja tulemused võimaldavad osaleda EMil, MMil ja OMil. FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Taas annab Tori vald välja nii loome- kui ka spordistipendiumi, milleks tänavu on eelarves planeeritud 15 000 eurot.

Loomestipendium on mõeldud Tori vallas elavatele autoritele või esitajatele, kes tegutsevad kujutava või audiovisuaalse kunsti, lavakunsti, kirjanduse, muusika, rahvakultuuri või arhitektuuri erialal rahvusvahelisel tasemel, et väärtustada ja soodustada nende tegevust.

Spordistipendium on Tori vallas elavatele sportlastele, kelle areng ja tulemused võimaldavad osaleda Euroopa meistrivõistlustel, maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel, väärtustamaks ja toetamaks nende tegevust spordi arendamisel ja populariseerimisel nii Eestis kui maailmas.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb kandidaadil esitada lühikirjeldus senise tegevuse ja saavutuste kohta, põhjendus, milleks toetust taotletakse, stipendiumi kasutamise eelarve ja oodatav tulemus. Spordistipendiumi taotlusele tuleb lisada soovituskiri juhendajalt või treenerilt. Taotlusi oodatakse 30. aprillini.

Esimest korda andis vald loome- ja spordistipendiumi välja möödunud sügisel, mil esitati kokku 14 toetusavaldust, millest pea pooled said heakskiidu.

Seotud lood
10.04.2021 14.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto