N, 8.12.2022

Raeküla lasteaed on suve jooksul saanud uue rõõmsa ilme

Lauri Mutso
, Ajakirjanik
Raeküla lasteaed on suve jooksul saanud uue rõõmsa ilme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raeküla lasteaed sai lisaks uuele välimusele ka energiatõhusaks.
Raeküla lasteaed sai lisaks uuele välimusele ka energiatõhusaks. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Raeküla keskel istunud hallidest tellistest maja, kus aastakümneid on tegutsenud lasteaed, on nüüd saanud rõõmsalt kollastes toonides uue kuue, mida ei ole ainult hea vaadata, vaid mis hoiab kõik asukad ka mõnusalt soojas. Sisuliselt ootaski suve järel lapsi ees maja, mis on nii seest kui väljast justkui uus.

Raeküla lasteaia direktori Kersti Nõupuu sõnutsi on hoone uuendamine tänavu veebruaris 55aastaseks saanud lasteaiale parim juubelikingitus. “Meil on nüüd ilus ja soe nüüdisaegne lasteaed ühes suurepärase küttesüsteemiga,” rõõmustas Nõupuu.

Juunis pihta hakanud ja septembri teisel poolel lõppeva remondi käigus muutus lasteaiamaja sees ja väljas nii mõndagi: hoone energiatõhusamaks muutmisel soojustati välisseinad, vahetati välja aknad, majale paigaldati vana keldris asunud õlikatla asemele õhksoojuspumbad ja katusele päikesepaneelid. Lasteaed sai soojustagastusega ventilatsioonisüsteemigi ning uuendati ka osa vee- ja kanalisatsioonisüsteemist. Renoveerimise järel vähenevad Raeküla lasteaia kütteenergiakulud pea poole võrra.

Maja renoveeris OÜ Optimus Ehitus, kelle kohta direktoril jagus ainult tunnustussõnu. “Äärmiselt asjatundlikud, professionaalsed ja sõnapidajad ehitajad,” kiitis Nõupuu.

Selline nägi Raeküla lasteaed välja enne remonti.
Selline nägi Raeküla lasteaed välja enne remonti. Foto: Urmas Luik/Parnu Postimees

Pärnu linnavalitsuse teatel läks lasteaia hoone renoveerimine koos projekteerimise, ehitusprojekti ekspertiisi ja omanikujärelevalve kuludega maksma üle 600 000 euro, millest 60 protsenti tuli riigi tugiteenuste keskuselt ja ülejäänu maksis omavalitsus ise.

Energiatõhususe projektis ette nähtud töödele lisaks vahetati Raeküla lasteaias välja tualettpotid, vana köök likvideeriti ja asendati söögitoaga, trepikojas uuendati trepiastmetel katet ja maja taha rajati uus kõnnitee koos haljastusega. Nendeks töödeks kulub linnal 22 420 eurot.

Peale Raeküla lasteaia on viimase kolme aasta jooksul investeeringute kaudu energiatõhustust tõstetud veel kolmes Pärnu koolieelses lasteasutuses: Kastani, Tammsaare ja Tralli lasteaias. Nendes lasteaedades toetas energiatõhususe parandamiseks vajalikke ehitustöid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Märksõnad
Tagasi üles