E, 5.12.2022

Eriline saagikoristus: aknaga kartulipõld ja heli tegevad taimed

Sirle Matt
, reporter
Eriline saagikoristus: aknaga kartulipõld ja heli tegevad taimed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saak, mille Pärnu Kuninga tänava põhikooli 1.s klassi lapsed meelte aiast korjasid, viidi lähedal asuvasse Kesklinna lasteaeda.
Saak, mille Pärnu Kuninga tänava põhikooli 1.s klassi lapsed meelte aiast korjasid, viidi lähedal asuvasse Kesklinna lasteaeda. Foto: Urmas Luik

Enne saagikoristust julgustas õpetaja Pärnu Kuninga tänava põhikooli meelte aias lapsi ürditaimede lehti suhu pistma. Piparmünt oli tuttav ja kõik teadsid, et sellest saab teed, aga melissist polnud enamik jütse kuulnudki. “Selline maitse nagu heal kommil,” arvas melissi kohta 1.s klassi õpilane Anna-Loviise.

Nii mõnelegi tarbeaia peenra juures toimetanud lastest oli kartulivõtt tuttav. “Papa juures maal,” “vanaema juures”, “meil oli maal kartulivõtmise võistlus,” loetlesid lapsed, kus ja kuidas on nad mugulaid noppinud.

Öökülma kartuses koristati kooliaiast kõrvitsad juba eelmisel nädalal, aga lastele näitamiseks olid need taas välja toodud. Mürakate tassimisel läks laste vahel võistluseks, kes oranži iludust süles hoida saab.

Märksõnad
Tagasi üles