Nüüd on teada, et hoolimata vanemate kaebustest ei ole Ööpik Raudkivile aastate jooksul ühtegi märkust või noomitust teinud.
Hiljuti Lääneranna vallavanema ametikohale asunud Ene Täht avaldas lootust, et kired lasteaia ümber vaibuvad, sest õpetajale on karistus määratud ja lasteaia juhatajagi paneb ameti maha.
“See, mis oli enne, oli enne, kuid nüüd tuleb puhtalt lehelt edasi minna. Juhtunust on lasteaial plekk küljes, aga ma loodan, et leiame sinna uue tubli ja ambitsioonika juhataja,” lausus vallavanem.
Stressirohke töö ei õigusta lapse löömist
Õiguskantsleri laste ja noorte õiguste osakonna juhataja Andres Aru ütles, et igal inimesel, sealhulgas lastel, on õigus kehalisele puutumatusele ja oma väärikuse austamisele.
“Lapse igasugune väärkohtlemine, sealhulgas alavääristamine, hirmutamine ja kehaline karistamine on keelatud. Inimene, keda on karistatud lapse kehalise väärkohtlemise eest, ei tohi lastega töötada, kuni tema karistusandmed ei ole karistusregistrist kustutatud.”
Aru sõnutsi on arusaadav, et paljudel õpetajatel on suur töökoormus ning pingeolukorras võib mõnikord olla keeruline oma käitumist valitseda, ent stressirohke töö ei õigusta siiski lapse löömist.
Ta lisas, et lapse suhtes lubamatut käitumist märgates ei tohi seda mingil juhul maha vaikida, isegi mitte siis, kui see, kes lapsele liiga tegi, on hea kolleeg.
“Laste turvalisuse eest lasteaias või koolis vastutab asutuse juht. Lasteaia või kooli juhi tegevusele saab hinnangu anda lasteaia või kooli pidaja, munitsipaalasutuste puhul on selleks linna- või vallavalitsus,” lausus Aru.