N, 2.02.2023

Video ⟩ Pärnus võetakse üles tükike ajalugu

Karl Hütt
, reporter
Pärnus võetakse üles tükike ajalugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1970ndate esimeses pooles rajatud raudtee eemaldamine Pärnus.
1970ndate esimeses pooles rajatud raudtee eemaldamine Pärnus. Foto: Mailiis Ollino

Kuigi Pärnus ei toimu reisirongiliiklust enam aastaid, võis kolmapäeval Papiniidu silla lähedal raudteelõigul näha mitmesuguseid masinaid, mille kõrval toimetasid kollastes jopedes töömehed. 

Edelaraudtee juhatuse liikme Rain Kaarjase sõnutsi peitub raudteel askeldamise põhjus selles, et Papiniidust kaubajaamani jääval raudteelõigul võetakse üles 1520millimeetrised rööpad ja puitliiprid. “Need eemaldatakse seetõttu, et oleks võimalik alustada Rail Balticu (RB) ehitusega Raeküla ja Pärnu kaubajaama piirkonnas,” selgitas ta. 

Kaarjase andmeil on eemaldatav rööbastee rajatud 1970ndate esimeses pooles. Esmajoones võetakse üles rööpad ja seejärel juba liiprid. “Vanad raudteerööpad müüme metalli kokkuostjatele, liiprid purustame ja need lähevad kütteks,” avaldas ta.

Pärnut läbival raudteelõigul võis näha eri masinaid, millega eemaldati vanad rööpad.
Pärnut läbival raudteelõigul võis näha eri masinaid, millega eemaldati vanad rööpad. Foto: Mailiis Ollino

Sel nädalal sõlmis Rail Baltic Estonia lepingu Hispaania ettevõttega Ardanuy Ingeneria S.A, et projekteerida Harju- ja Pärnumaa kohalikud rongipeatused. Leping hõlmab peatuste ooteplatvormide, üle- või altpääsude, välialade, parklate ja juurdepääsuteede kavandamist eelprojekti staadiumini. 

Vanad raudteerööpad müüme metalli kokkuostjatele, liiprid purustame ja need lähevad kütteks. 

Rain Kaarjas,

Edelaraudtee juhatuse liige 

Rail Baltic Estonia kohalike peatuste vanemprojektijuht Rauno Lee selgitas, et praeguseks käib töö kohalike peatuste puhul pea kogu teekoridori ulatuses. Ainsaks erandiks Lõuna-Pärnumaal tühistatud maakonnaplaneeringu alale jäävad Surju ja Häädemeeste peatus, mille arendamisega jätkatakse pärast uue planeeringu kehtestamist.

Hispaania firma hakkab projekteerima kiirraudtee seitset kohalikku peatust, millest Pärnumaale jäävad Kaisma, Tootsi ja Urge.

Projekteerimistööd kestavad lepingu järgi viis kuud, millele lisandub hinnanguliselt kolm kuud, taotlemaks ehitusluba.

Märksõnad
Tagasi üles