N, 1.06.2023

Äkitselt maha sadanud lumi põhjustas mitu liiklusõnnetust

Kati Saagim
, vastutav veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Õnnetus Raekülas.
Õnnetus Raekülas. Foto: Erakogu

Kui veel eile oli Pärnus tunda kevadehõngu ja teed olid puhtad, sadas ööga siin maha arvestatav lumevaip, mis täna hommikul liikluses ärevust tekitas.

Näiteks põrkasid Raekülas Riia maanteel kokku sõiduauto Volkswagen ja liinibuss. Õnnetuskohas oli kesklinna sõidusuund mõnda aega häiritud.

Kesklinnas Liiva bussipeatuse lähedalgi oli üks auto vastu posti sõitnud. Libatses sõitis veok teelt välja.

Libatses sõitis veok teelt välja.
Libatses sõitis veok teelt välja. Foto: Erakogu

Transpordiamet paneb inimestele südamele, et talverehvide vahetamisega ei pea kiirustama, põhjendades, et aprilli öö- ja hommikutundidel võib esineda veel miinustemperatuure, mis muudavad teed libedaks.

“Seepärast soovitame arvestada, kui palju, mis ajal ja millistel teedel sõidetakse. Kui tuleb sõita pikki vahemaid eri liiki teedel, sageli varahommikul või hilistel öötundidel, tasub rehvivahetusega veel pisut oodata," märkis transpordiameti maismaasõidukite üksuse juhataja Jürgo Vahtra.

Transpordiamet soovitab jälgida ilmaprognoose, arvestada oma sõiduvajadusi ja planeerida rehvivahetus selle põhjal.

Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata suverehvide mustrisügavus. Kui mustrisügavust on jäänud alla 3 millimeetri, siis tuleks juba hakata uute suverehvide peale mõtlema.

Naastrehve võib sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist 30. aprillini.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles