Demineerijad lõhkasid uputuse vältimiseks jääd
Lisatud pildid!

Surju vallas Jaamakülas kuhjus Lähkma jõele rüsijää, mis ummistas jõe ning üle kallaste tükkinud vesi tükkis kaldale ehitatud palkmaja tuppa.

FOTO: Päästeameti Lääne päästekeskus

Eile kella 16 paiku käisid päästeameti demineerijad Pärnumaal Surju vallas Jaamakülas lõhkamas jääd, mis sulges veevoolu Lähkma jõel ning ujutas üle jõe kaldal asunud elumaja põrandad.

Lääne-Eesti ja Põhja-Eesti pommigruppide demineerijate saabudes selgus, et Lähkma jõele oli kuhjunud kolm rüsijää hunnikut, mis olid kuni põhjani jõe ummistanud, ning jõgi tükkis kaldale ehitatud palkmaja tuppa.

Jõevee taseme tõus algas omaniku sõnul laupäeva õhtul, kuid tuppa tuli vesi pühapäeva pärastlõunal, mispeale majaperemees palus häirekeskuselt abi. Kõrghetkel ulatus vesi toa põrandalt 30 sentimeetri kõrgusele.

Lääne-Eesti pommigrupi peademineerija Eliot Põld ütles, et kuna elumaja asus kohas, kuhu rasketehnikaga jääd eemaldama ei pääse, ja inimeste vara oli üleujutuse tõttu ohus, oli viimane võimalus jää lõhata.

Demineerijad lõhkasid rüsijääst tekkinud tammid ja pärast esimest lasku hakkas Põllu kinnitusel veetase kiirelt langema.

Demineerijad lahkusid sündmuskohalt kella 21 ajal.

Täna hommikul käis Lääne-Eesti pommigrupi peademineerija olukorda kontrollimas, jõevee tase oli langenud ohutule tasemele.

Tagasi üles