L, 9.12.2023

Lotte loojad väljusid Lottemaa omanikeringist

Teet Roosaar
, uudistetoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Janno Põldma ja tema filmikangelane, erinevate kanalite kaudu turundatav Lotte.
Janno Põldma ja tema filmikangelane, erinevate kanalite kaudu turundatav Lotte. Foto: Urmas Luik

Täna pidulikult avatava Lottemaa teemapargi omanikeks on seitse peamiselt toiduainetööstuse ja hulgikaubandusega seotud eraisikut, Lotte filmide autorid Janno Põldma ja Heiki Ernits nende hulka enam ei kuulu.

Teemapargi arendamist alustas 2008. aasta alguses Lottemaa tegevjuhi Rein Malsubi ettevõte OÜ Robot. 2009. aasta alguses asutasid Põldma ja Ernits osaühingu Lottemaa, mis oli kuni 2013. aasta suveni Lottemaa teemapargi omanikfirma OÜ Lottesõbrad üks omanikest.

Kinnistusraamatust selgub, et teemapargi territooriumile seati 2008. aastal SEBi kasuks 3,8 miljoni krooni suurune hüpoteek, mis 2011. aasta aprillis kustutati. Enne seda asutati OÜ Lottesõbrad, mille suurimaks omanikuks sai pärast hüpoteegi kustutamist Teemapark Investeeringud OÜ.

See ettevõte ongi peale Malsubi Roboti teemapargi peamine omanik. Oma ettevõtete kaudu kuuluvad Teemapark Investeeringute omanikeringi Kuldar Leis, Raul Lusti, Elmer Maas, Marin Närska ning Meelis ja Gerli Saaresalu.

Leis on Pärnu Postimehele öelnud, et Lotte investorid ja autorid täiendavad üksteist ega kipu teineteise mängumaale. Malsubi andmetel maksab Lottemaa rajamine ligikaudu seitse miljonit eurot, millest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) andis 4,4 ja Pärnumaa omavalitsused 280 000.

Põldmal ja Ernitsal enam kui 2,3 miljonit eurot polnud. Aja jooksul muutus teemapargi rajamine niivõrd kulukaks, et Lotte autoritel tuli omanike seast lahkuda ja leppida investoritega kokku selged mängureeglid.

Kuldar Leis on endine Premia Foodsi tegevjuht ning praegune nõukogu esimees ja ettevõtte kõige suurem eraisikust aktsionär. Premia teeb Lotte jäätiseid.

Raul Lusti oli üks neljast Põlva Piima töötajast, kes Põlva Piima 2007. aastal hollandlastelt välja ostis ja 2008. aastal Oliver Kruudale müüs. Müügist teenitud pea 35 miljonist kroonist osa on ta nüüd Lottemaa teemaparki investeerinud.

Elmer Maas on töötanud Riias Laima turundusdirektori ja Gutta tegevjuhina ning juhtinud Eestis logistikafirmat Via 3L. Koostöökogemus Põldma ja Ernitsaga on tal juba ajast, mil Lotte kõrrejoogid Eesti ja Läti turule toodi.

Marin Närska, Meelis Saaresalu ja Gerli Saaresalu on Lottemaasse investeerinud ühise ettevõtte SN-Partners OÜ kaudu. Saaresalude OÜ MGS Koolitus & Konsultatsioonid on Jungent Grupi üks omanikke, Meelis Saaresalu Jungent Grupi juhatuse liige.

Ettepanekule kirjeldada Lottemaa teemapargi ärilist poolt ja omanike liitumist vastas Malsub, et praegu pingutavad kõik Lottemaa avamise nimel ning teema juurde võiks tagasi tulla siis, kui suurem kiire on möödas. Avalike allikate põhjal on näha, et teemapargi omanikeringi pole sattunud juhuslikud inimesed, vaid suuremalt jaolt need, kellega Põldmal ja Ernitsal on koostöökogemused.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles