Vastu hommikut valitseb teedel suur jäätumisoht

Teele Talve
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Libe tee.
Libe tee. Foto: Marko Saarm / Sakala

Maanteeamet annab teada, et pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel märjad või soolamärjad. Teetemperatuur jääb veel kohati alla nulli.

Põhja-Eestis on lörtsisaju tõttu sõiduradade vahel teed mitmel pool lörtsisegused ja nähtavus võib olla piiratud. Mujal Eestis sajab vihma.

"Ilmaprognoosi kohaselt püsib ilm õhtul ja öösel sajune, tuleb nii vihma kui lörtsi. Kuigi õhutemperatuur jääb plusspoolele, langeb teepinnal temperatuur öösel alla nulli. Oodata on märgade teepindade jäätumist," teatab maanteeamet, lisades, et pärast südaööd valitseb suur jäätumisoht Eesti lääneosas, vastu hommikut mujalgi Eestis.

Juhtidele tuletab maanteeamet meelde, et maanteede kiiruspiirangud on kehtestatud suvistest sõidutingimustest tulenevalt. "Naast- ja lamellrehvid ei lisa turvalisust, kui talvel suvise sõidukiirusega sõidad. Talvel ikka talve tempod," paneb amet juhtidele südamele, et sõidetaks ettevaatlikult.

Liiklejatelt oodatakse infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisateavet teeolude kohta vaadake http://www.tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil http://m.tarktee.ee.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles