Volikogu otsustas osa Pärnu jõest muuseumile anda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kui riigiasutused kiidavad Läänemere kunstisadama projekti heaks ja ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) rahastab seda, muutub vaade kesklinna kaile tundmatuseni.
Kui riigiasutused kiidavad Läänemere kunstisadama projekti heaks ja ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) rahastab seda, muutub vaade kesklinna kaile tundmatuseni. Foto: HG Arhitektid

Volikogu viimasel istungil otsustasid rahvasaadikud anda sihtasutusele Pärnu Uue Kunsti Muuseum tasuta kasutusse Pärnu kinnistu Lai 2 ja 1050ruutmetrise osa Pärnu jõest, et ehitada sinna Läänemere kunstisadam.

Läänemere kunstisadam kujutab endast peahoonet ja jõkke tõstetud ujuvpaviljone, kus esitlevad oma kunsti Läänemere-äärsed riigid nagu Eesti, Soome, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa. Paviljone on jõkke plaanis teha kokku üheksa.

Suure ettevõtmise esimese etapi valmimine oleneb nüüd suuresti sellest, kas ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) seda rahastab.

EASile esitatud projekt koosneb neljast osast. Peale ligikaudu 94 000 eurot maksma mineva kalda uuendamise ootavad rahastust kaist kümne meetri kaugusele kaldale ehitatav näituste hall, üheksa ujuvpaviljoni ja ujuvplatvorm, millelt pääseb paviljonidele.

Linnavolikogu otsustas anda kinnistud uue kunsti muuseumile hoonestusõigusega tasuta 25 aastaks.

Periood pidi olema nõnda pikk, sest see on eeldus toetuse saamiseks. Volikogu otsus jõustub aga ainult juhul, kui EAS toetust annab.

Projekt läheb maksma umbes 2,5 miljonit eurot, EASilt ootavad kunstisadama loojad 1,9 miljonit. Kultuuriasutuse rajamist rahastavad veel Pärnu linnavalitsus ja kultuuriministeerium.

Tagasi üles