Pildid: kütusereostuse tõttu evakueeriti Suigus lasteaed

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna pärastlõunal tekkis Suigu lasteaia kütusetoru lõhkemisel reostus ja ligemale 40 lasteaias olnud last tuli katlamaja lähistel levinud põlevkiviõli aroomi tõttu evakueerida ja koju saata.

Lasteaed oli tellinud töömehed täitma katlamaja anumaid põlevkiviõliga ning tööde ajal tekkis rike, mille tagajärjel aine maha voolas ja selle aurud mööda maja hakkasid levima. 

Mõni tund hiljem võis tunda iseloomulikku haisu majast mõne meetri raadiuseski.

Suigu lasteaias lõhkes kütusetoru.
Suigu lasteaias lõhkes kütusetoru. Foto: Lääne päästekeskus

Lasteaia direktori Anneli Uibu sõnade järgi magasid lapsed juhtunu ajal oma voodites. "Kütuse lõhna oli tunda ühe rühma ruumides, teiste rühmade ruumid asuvad kaugemal," täpsustas ta.

Ta rõhutas, et keegi polnud reostuse tõttu ohus. "Õpetajad helistasid vanematele, et lapsed saaksid varem koju," ütles Uibu. Lisades, et keegi juhtunu tõttu tervisekahjustusi saanud ei ole. "Üks töötajaist kurtis, et tal kurgus kriibib. Tema vaatas üle kohale kutsutud kiirabiarst," märkis ta.

Kui palju kütust maha voolas, ei osanud lasteaia direktor ega päästjadki öelda.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais ütles, et reostusest teatati kella 13.35 ajal. Kaisi andmetel voolas kütus mahutist välja ja selle levik peatati peagi. "Edasi tuleb reostus kokku koguda," seletas ta.

Uibu jutu järgi organiseeris vallavalitsus reostunud ruumide puhastamise ja homme on lasteaias loodetavasti tavaline tööpäev. 

See, kas töö võib jätkuda, selgub õhtul, kui koristusfirma on töö teinud.

Direktor täpsustas, et isegi, kui lasteaiapäev ära jääb, kinnitasid vanemad, et leiavad lastele senimaani tegevust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles