Suigu lasteaed peab reostuse tõttu sunnitud puhkepäeva

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politseinikud aitasid eile õlireostuse tekkides Suigu lasteaia mudilasi koju viia.
Politseinikud aitasid eile õlireostuse tekkides Suigu lasteaia mudilasi koju viia. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eile lõuna ajal Suigu lasteaias kütuse pumpamisel katki läinud toru tõttu tekkinud reostus korjati täna hommikuks kokku, kuid maja tuleb veel õhutada ja seetõttu on lasteaed veel suletud.

Lasteaia juhataja Anneli Uibu sõnade kohaselt lõpetas puhastusfirma hommikuks töö ja täna tuulutatakse ruume, et põlevkiviõli lõhn majast välja saada.

"Õnneks on meil väga toredad ja mõistvad lapsevanemad," ütles Uibu. "Olen rääkinud kõigi vanematega ja kõik on öelnud, et saavad lasteaiapäevade ärajäämisel lapsed koju jätta. Mõni vanem on öelnud, et jätavad lapsed koju nädala lõpuni."

Juhataja jutu järgi on lasteaiapäevade ärajäämisel pakkunud abi Tori lasteaed ja Suigu seltsimaja, kus ajutiselt saaks avada rühmaruumi.

"Tänan ka politseinikke ja päästjaid, kes aitasid eile lapsi koju viia, ja vanemaid, kes on lubanud vajadusel reostuse likvideerimisel appi tulla ja käed külge lüüa," lausus Uibu.

Eile pärastlõunal tekkis Suigu lasteaia kütusetoru lõhkemisel reostus ja ligemale 40 last tuli katlamaja lähistel levinud põlevkiviõli lõhna tõttu evakueerida ja koju saata.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles