Esmaspäevast kaovad käibelt SEBi paroolikaardidki

Riigikogu võttis 2017. aasta 15. novembril vastu makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse, millega karmistatati internetimaksete turvanõudeid.

FOTO: Arvo Meeks

Kui tänasest ei saa Swedbanki ja Coop Panga kliendid enam internetipangas autentimiseks paroolikaarte kasutada, siis SEB loobub koodikaartidest esmaspäevast, 4. veebruarist. Luminor ja LHV pole aga paroolikaarte üldse kasutusele võtnud.

Kaks nädalat enne koodikaartide lõplikku kadumist Eesti pangandusmaastikult kasutas 2900 isikut ehk umbes poolteist protsenti SEBi klientidest seda autentimisvahendit.

Paroolikaardi populaarseim alternatiiv on SEBis ID-kaart, mida kasutab 39 protsenti panga klientidest. Järgnevad Smart-ID 25, Mobiil-ID 21 ja PIN-kalkulaator 13,5 protsendiga. 

“Inimesed mõistavad, miks muutust on vaja, mistõttu saime suure muutusega hakkama sujuvalt ja õigeks ajaks. Ülemineku ajal tundsime väga suurt meedia teavitustöö tuge ja see aitas protsessile palju kaasa. Täname kõiki kliente, kes on pühendanud oma aega uue autentimisvahendi valimiseks,” kommenteeris SEBi Balti e-kanalite infoturbe juht Heigo Tark inimeste valmisolekut muutuseks.

Riigikogu võttis 2017. aasta 15. novembril vastu makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse, millega karmistatati internetimaksete turvanõudeid. Seepärast väheneb paroolikaartide kasutamisala.

Euroopa Liidu direktiivi turvanõuded jõustuvad täies ulatuses käesoleva aasta lõpuks. 

Tagasi üles