Linnavalitsus ei toeta tänavate regulaarse kevadpesu eelnõu

Pärnu tänavate hoolduse hanke tingimuste kohaselt peab uulitsate, parklate ja sildade puhastamine toimuma tolmuvabalt, miinuskraadide korral võib kokkuleppel tellijaga kasutada rentslist kuivkogumist võimaldavat masinat.

FOTO: Marko Saarm

Pärnu linnavalitsus otsustas mitte toetada volikogu opositsiooni kuuluva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikme Siimo Lopsiku esitatud eelnõu, mille vastuvõtmisel antaks linnavalitsusele ülesanne koostada linnatänavate puhastuse tegevusplaan, et korraldada regulaarne Pärnu peamiste uulitsate kevadpesu.

Linnavalitsus ei toeta Lopsiku esitatud eelnõu ega pea vajalikuks tänavate puhastuse tegevusplaani koostada.

Pärnus toimub praegu tänavate hooldus kuueks aastaks tänavate hoolduse riigihankega AS TREV-2ga sõlmitud lepingu alusel ja see kestab järgmise aasta suveni.

Hanke tingimuste kohaselt peab firma tänavaid, parklaid ja sildu puhastama tolmuvabalt, miinuskraadide korral võib kokkuleppel tellijaga kasutada rentslist kuivkogumist võimaldavat masinat. See tingimus tähendab, et uulitsaid puhastatakse tolmuimeja-autodega, kus sõiduk enne kastab tänava märjaks ja seejärel korjab mustuse kokku.

Hanke tingimuste järgi peavad teenuse osutajal olema tänavapesumasinad või nende kasutamise võimalus.

“Tänavate pesu lepitakse vajadusel kokku nii mahus kui maksumuses,” selgitas Pärnu linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar. “Seni ei ole Pärnu linnavalitsus tänavate pesu eraldi tellinud, kuna eelkirjeldatud meetmetega on tagatud tänavate puhtus.”

Tagasi üles