Saarde kaitsepäev pakub tegevust kogu perele

Saardes toimus kaitsepäev.

FOTO: Urmas Luik

Ülehomme tähistatakse Lauri karjääris taas Saarde kaitsepäeva. Juba 18. korda toimuv üritus on avatud kõigile, kes hindavad kogukonna elupaiga ohutust.

Eriline tähelepanu koondub sel aastal Naiskodukaitsele, kes varasematel kaitsepäevadel on pakkunud kõigile osalejatele kosutavat sõdurisuppi ja teed, kuid seekord tuleb välja koduohutus- ja esmaabiinstruktoritega ning kriisiabijuhistega.

Kaitsepäeva eesmärk on kogukonna turvalisust suurendada. Nii on sellele kokku kutsutud üle tosina organisatsiooni, kes ülehomme kasulikke nõuandeid jagavad ja seeläbi elanikke teadmisi ja oskusi parandavad.

Traditsiooniliselt toimub kaitsepäeval laskevõistlus, kus pannakse end proovile kuuest eri relvast lastes. Väljaspool mõõduvõttu õnnestub kätt proovida kaht liiki vibudega. Laskevõistlusele saab registreeruda kohapeal.

Kohal on politsei- ja piirivalveameti Pärnu politseijaoskond, Kaitseliidu Pärnumaa maleva Kikepera malevkond, Pärnumaa jahimeeste liit, Kilingi-Nõmme päästekomando, MTÜ Eesti Naabrivalve, MTÜ Estsar, Saarde vabatahtlikud pritsumehed, Jaagupi vabatahtlik merepääste, MTÜ Ervita Shooting Club, MTÜ Pärnumaa Vibujaht, OÜ Weiss ja Saarde vallavalitsus.

Kaitsepäev toimub 9–17. Üritus on tasuta, põnevaid tegemisi pakutakse lastelegi. Lõunal kostitab Naiskodukaitse osavõtjaid sõdurisupiga.

Tagasi üles