Galerii: Tõstamaale kolinud linnavolikogu arutles elavalt tänavapesu üle (1)

Copy
Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja (paremal) andis istungi juhtimisõiguse vahepeal üle aseesimees Hillar Talvikule.
Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja (paremal) andis istungi juhtimisõiguse vahepeal üle aseesimees Hillar Talvikule. Foto: Urmas Luik

Täna keskpäeval oli Tõstamaa mõisa esine autodest pungil. Linnavolikogu oli tulnud istungit pidama tavapärase Pärnu raekoja asemel osavalda, kohaliku keskkooli mõisaaegsesse jahisaali.

Harjumuspärase Pärnu asemel oli suuna Tõstamaale seadnud 39st volikogu liikmest 32. Volikogu esimehe Andres Mets­oja sõnutsi on volikogu istungid nüüd jõudnud kõikidesse osavaldadesse ja peagi minnakse uuele ringile.

Tervitussõnad lausus Tõstamaa keskkooli direktor Toomas Mitt, kes enne istungit tegi linnavolinikele ringkäigu mõisakompleksis. Kooli ümbruse hooned vajavad selgelt linna tuge. “Mõlgutage tarku mõtteid, kuidas kooli puhul õigeid otsuseid teha!” soovitas Mitt volinikele. Koolijuhi sõnutsi on Tõstamaa oluline turismipiirkond ja arendada tuleb muidki kohti peale Pärnu linna.

Elava arutelu tekitasid linnatänavate pesemine, lisaeelarve esimene lugemine ja avalike ürituste korra kehtestamine. Linnapea Romek Kosenkranius tõi enne ametliku päevakorra algust esile rae põhjendused, miks ei ole tänavapesu mõttekas. Esiteks: ­raha. Tänavate survepesu tuleb kaks korda kallim kui seni kasutatud meetod. Teise vastuargumendina tõi meer esile tõsiasja, et Pärnus puudub kõikidel tänavatel sademeveekanalisatsioon, mistõttu pesuvesi jääks tänavale või pritsiks laiali tee äärde pargitud autodele, majadele. Pealegi ei suudaks kanalisatsioon sellist kogust liiva, tolmu ega kive vastu võtta, seega tasuks jätkata senise meetodiga ja sodi kokku koguda.

Eelnõu esitanud volikogu liige Siimo Lopsik ei nõustunud nende väidetega. Tema leidis, et praegusel viisil tänavate puhastamisel jääb ikkagi liialt palju tolmu, kummi- ja asfaldipuru linnatänavaile.

Pärnu linnavolikogu istung toimus esimest korda Tõstamaa mõisas.
Pärnu linnavolikogu istung toimus esimest korda Tõstamaa mõisas. Foto: Urmas Luik

Linnapea kinnitas, et ta on ­seda meelt: tänavapuhastusmasinad peavad kasutama rohkem vett. “Viimane tagasiside oli: kui te näete, et üks auto kuskil tolmutab ilma veeta, andke meile sellest kindlasti teada,” avaldas Kosenkranius.

Lisaeelarve põhjustas jahisaalis samuti keskustelu. Kõik volikogu liikmed ei saanud aru eelarve eelnõus kasutatud terminitest ega sellestki, kuidas raha eelarvesse tuleb. Seetõttu tegi volikogu liige Heldur Paulson ettepaneku, et võiks korraldada vastava koolituse.

Volikogu esimees Andres Metsoja soovitas linnavalitsusel selle peale mõelda. Abilinnapea Meelis Kukk lubas seeüle aru pidada.

Kolmandana tõi saali sahina Siimo Lopsiku küsimus avalike ürituste korra eelnõu punkti kohta, mis puudutab linna õigust avalik üritus katkestada, kui see läheb vastuollu kõlblusnormidega. “Kui linnavalitsuse esindaja satub rannapeol näiteks vaatepildile, kus noored inimesed tegelevad ebakõlbla tegevusega, kas siis on õigus pidu lõpetada?” küsis Lopsik. Saalis tekkis seejärel tasane arutelu, et “huvitav, mida küsija selle all mõtles?”.

Pärnu Rääma põhikooli direktor ja linnavolinik Elmo Joa kuulas hoolega eelnõude esitajate kõnesid.
Pärnu Rääma põhikooli direktor ja linnavolinik Elmo Joa kuulas hoolega eelnõude esitajate kõnesid. Foto: Urmas Luik

Eelnõu tutvustanud abilinnapea Marko Šorin vastas, et tõesti, kui rannapidu on registreeritud avaliku üritusena, üritus peatatakse, kui rikutakse kõlblusnorme ja õigusaktidesse kirja pandut.

Pärast kahetunnist istumist läksid volinikud mõisa imetlema.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles