Liikuvad kiiruskaamerad on tulnud, et jääda

Mobiilsed kiiruskaamerad teevad tööd ka seal, kus see varem võimalik ei olnud.

FOTO: maanteeamet

5. juulist töötavad Eesti teedel mobiilsed kiiruskaamerad. Kahe nädala jooksul on kaamerad liiklust talitsenud mitmel Pärnumaa teelõigul.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Rein Jõgeva teeb kokkuvõtte ainuüksi neljapäeval fikseeritud rikkumistest: “Kaasaskantav kiiruskaamera oli eile liiklust rahustamas Kilingi-Nõmme kandis, kus ennelõunal registreeriti seitse ja pärastlõunal 21 kiiruseületajat. Tegu oli teelõiguga, kus suurim lubatud sõidukiirus on 90 kilomeetrit tunnis, kuid mobiilne kiiruskaamera registreeris ka autojuhi, kelle sõidukiirus oli 113 kilomeetrit tunnis.”

Korrakaitsja tuletab meelde, et teedel kehtestatud kiiruspiirangud on seatud liiklejate ohutust silmas pidades. Kiiruspiirangut ületades seab sõidukijuht ohtu enese ja kaasliiklejate elu.

“Need mõned võidetud minutid pole seda väärt. Oleme mobiilse kiiruskaameraga liiklust rahustamas ka täna,” selgitab Jõgeva.

5. juulil kasutusele võetud mobiilsete kiiruskaameratega  määrati esimesel töönädalal trahv 360 juhile.

FOTO: Politsei- Ja Piirivalveamet

Politsei- ja Piirivalveamet soetas hiljuti kaheksa portatiivset kiiruskaamerat, mis leiavad kasutust nii mandri-Eestis kui ka saartel. Mobiilsed kiiruskaamerad annavad liiklusjärelevalve tegijatele võimaluse mõjutada märksa suuremat hulka inimesi piirkondades, kus see varem võimalik ei olnud. Kaameraid kasutatakse eelkõige sellistes kohtades, kus muidu on sõidukite peatamine ohtlik.

Juuli alguses kasutusele võetud mobiilsete kiiruskaameratega määrati esimese nädala jooksul trahv 360 juhile.

Tagasi üles