Pärnu valgusfestival toob kaasa liikluspiirangud kesklinnas

Sel reedel ja laupäeval toimub Pärnu kesklinnas valgusfestival ÖÖvalgel.

FOTO: Lilli Tölp

Reede ja laupäeva õhtul toimub Pärnu vanalinnas valgusfestival ÖÖvalgel, mille raames luuakse Tallinna väravale, Rüütli tänava vaateakendele, raekojale ja Mohri majale ainulaadsed valgusvisuaalsed etendused ja installatsioonid. Pärnu Postimees teeb reedel Mohri maja etendusest digilehes otseülekande.

Parema kunstilise tulemuse saavutamiseks toob festival kaasa liikluspiirangud.

Reedel ja laupäeval kella 19ks suletakse autoliiklus Mere puiestee alguses alates Esplanaadi tänava ristmikust, et otse sõitva auto valgus Tallinna väravale ei langeks. Samuti ei pääse Akadeemia tänavalt teatritagusele Rüütli tänava lõigule. Vee ja Pikalt tänavalt ei saa Lastepargi, raekoja juurde ega Munga tänavale keerata.

Valgusfestival toob Pärnu kesklinnas kaasa liikluspiirangud.

FOTO: Pärnu Linnavalitsus

Etenduskohtade lähedal piiratakse tänavavalgustust, et hoonete valgustamine paremini mõjule pääseks.

Homme, ülehomme ja neljapäeval tehakse etenduskohtades proove. Reedel ja laupäeval kella 18st on avatud Rüütli tänava ja selle lähiümbruse vaateakendel installatiivne kunstinäitus “Näostnäkku”, kus vaatajatele jutustatakse videomapping’u (tehnoloogia, mis kuvab majadele ja suurtele objektidele valgusinstallatsioone, toim) abil sürrealistlikku lugu kummalistest inimestest Madli Lavini maalidel.

Reedel kell 20 algab raekoja ees kümme minutit kestev etendus “Pimeduse valgel”, kus omavahel põimuvad videoinstallatsioon, videomapping, varjuteater, kuuldemäng, muusika ja tants. Kell 20.30 on põhjust minna Rüütli 23 ehk Mohri maja juurde, kus etendatakse Kaupo Meieli 12 minuti pikkust lugu Johann Voldemar Jannseni elust.

Kell 21 algab Tallinna värava juures etendus “Helde puu”, kell 21.30 on raekoja, kell 22 Mohri maja etenduse kordus. Kell 22.30 etendub uuesti Tallinna värava ees “Helde puu”, kell 23 raekoja ees “Pimeduse valgel”. Päev lõpeb südaööl Tallinna värava juures algava uue etendusega “Uitaja”, mis kestab ligikaudu 20 minutit.

Laupäeval kella 18st on taas avatud Rüütli tänava kunstigalerii. Kell 20 algab etendus raekoja, kell 20.30 Mohri maja, kell 21 Tallinna värava, kell 21.30 raekoja, kell 22 Mohri maja, kell 22.30 Tallinna värava, kell 23 raekoja, kell 23.30 Mohri maja ja südaööl Tallinna värava juures.

Enamik etendusi kestab kümme kuni 15 minutit ja vaatajatel on aega ühest kohast teise liikuda.

Korraldajad paluvad külalistel soojalt ja vihmakindlalt riietuda ja vihmavarju asemel kasutada -keepi. Auto võib jätta Keskväljakule või kesklinna kaubanduskeskuste juurde, festivalialal ei toimu kauplemist.

Kõik etendused on vaatajatele tasuta.

Tagasi üles