L, 23.09.2023

Galerii: aastakümneid töötajate silme all rippunud Kitse hinnaline maal pääses napilt prügimäele sattumisest

Facebook
Comments 3
Kitse hinnaline maal rippus Pärnu ettevõtte seinal aastakümneid ja on ekspertide sõnul ajahambale hästi vastupidanud.
Kitse hinnaline maal rippus Pärnu ettevõtte seinal aastakümneid ja on ekspertide sõnul ajahambale hästi vastupidanud. Foto: Mailiis Ollino

Selle nädala alguses kirjutas Tartu Postimees Eesti kultuuriajaloo tähtsündmusest, kui kunstist teadjate jaoks ootamatult välja ilmunud Pärnust pärit maal Tartus asuvasse kunstigaleriisse toodi. Selleks ajaks oli juba teada, et taiese maalis tunnustatud maalikunstnik Elmar Kits 1957. aastal ja galerii paneb pildi oksjonile. Maali leiukohta ega toojaid ei avalikustatud.

Meie poole pöördus lehelugeja, kes tundis Pärnu jõge kujutava mastaapse maali ära, ja andis teada, et Kitse maaliks osutunud taies kaunistas üle 30 aasta seina asutuses, kus töötas tema isa. 

Lapsepõlve meenutanud lugeja mäletab maali hästi seetõttu, et see rippus saalis, kus peeti töötajate laste nääripidusid.

“See maal on seal majas olnud ilmselt avamisest saati 1970. aastatel,” pakkus anonüümseks jääda soovinud lugeja, kes soovitas uurida, kuidas pilt muuseumi asemel Tartu galeriisse oksjonile sattus.

“Asjaolu, et keegi korraldab maalile oksjoni, on kuidagi kahtlane,” selgitas pöörduja toimetusse pöördumise ajendit.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles