N, 8.12.2022

Koolilapsed lõid IT-õppe programmi käigus kasulikke digilahendusi

BNS
Koolilapsed lõid IT-õppe programmi käigus kasulikke digilahendusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koidula gümnaasiumi loodud digilahendus osutus zürii lemmikuks.
Koidula gümnaasiumi loodud digilahendus osutus zürii lemmikuks. Foto: Urmas Luik

Kooliõpilased esitlesid neljapäeval Tallinnas seminaril gümnaasiumi IT-õppe programmi käigus loodud digilahendusi, parimateks valiti kümnendike kooliellu kaasamise ja soodsate ehitusmaterjalide leidmise rakendus.

Solarise keskuses esitlesid endaloodud esimesi digilahenduste arendusprojekte Pärnu Koidula gümnaasiumi, Jõhvi gümnaasiumi, Pärnu ühisgümnaasiumi ja Tallinna ehituskooli meeskond.

Žürii lemmikuteks osutusid Koidula gümnaasiumi ja Tallinna ehituskooli tiim, kes lõid rakenduse, mis nende enda elu tunduvamalt kergeks teeks.

Koidula kooli esindajad tegid äpi, mille abil on kergem rebased kooliellu sulandada. See tutvustab uutele õpilastele koolikaaslasi, õpetajaid ja kooli traditsioone mänguliselt, näiteks valikvastustega küsimusi esitades. Žürii sõnul oli tegemist hea lahendusega reaalsele probleemile ja noored olid esitluse väga hästi ette valmistanud.

Meeskonda kuulusid Erick-Marck Must, Taavi Toimetaja, Alex Šunjajev ja Kevin Kajar Kask. Juhendas Teele Karro.

Teisena märgiti ära Tallinna ehituskooli ehitusmaterjalide inforakendus ehk EFO, mis aitab välja valida kõige soodsamad materjalid. Žürii leidis, et ehituskooli õpilased olid osavalt leidnud viisi tehnoloogia abil oma erialaga seotud probleeme lahendada.

Ettevõtja vaatenurka informaatika õpetamisele tutvustas seminaril Bolti kaasasutaja Martin Villig. Tema sõnutsi vajavad ettevõtted aina enam inimesi, kes on iseseisvad ja õppimisvõimelised, tunnevad tehnoloogiat, suudavad seatud eesmärgi nimel vaeva näha, oskavad end selgelt ja hästi väljendada ning koostööd teha.

“Õppige keeli,” kõlas Villigi soovitus noortele. “Ja kasutage ära iga võimalus juhtimiskogemust saada, olgu see koolis, trennis või mujal.”

Seminaril esinesid peale Villigi teiste seas Eesti 2.0 ja Hüppelaua esindaja Ede Schank-Tamkivi, Mirell Merirand SA Hariduskiirendist ja Mart Laanpere Tallinna ülikoolist.

Gümnaasiumiastme informaatika valikkursuste programmiga soovis ​tänavu septembris alustada 30 Eesti kooli. Programmi eesmärk on viia Eesti koolide IT-õpe vastavusse tööturuvajadustega ja tõsta IT-arendusprojektide väljatöötamise käigus gümnaasiumilõpetajate IT-oskuste taset.

Märksõnad
Tagasi üles