Kunstide maja juhiks pürib seitse soovijat

Pärnu kunstide maja.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnu kunstide maja pikaaegne direktor Tiit Erm pani aasta alguses ameti maha. Linnavalitsus kuulutas välja konkursi uue juhi leidmiseks ja tähtajaks, 25. veeburariks laekus seitse sooviavaldust.

Pärnu linna kommunikatsioonispetsialisti Anu Villmanni sõnutsi koguneb lähipäevil komisjon, mida juhib linnapea Romek Kosenkranius, kandidaatide dokumente läbi vaatama ja otsustab, keda kutsuda vestlusele. “Millal uus direktor selgub, ei ole täna veel võimalik öelda. Ajalises mõttes sõltub see vestlusvoorust ja sellest, kui palju kandidaate sinna kutsutakse,” lisas ta.

Direktor kinnitatakse ametisse linnavalitsuse istungil.

Linnavalitsuse teatel on direktori ülesanne tagada kunstide maja tulemuslik töö, vastutades huvikooli üldseisundi, arengu, samuti raha sihipärase ja otstarbeka kasutamise eest.

Senine juht Tiit Erm jätkab tööd samas huvikoolis.

Erm ütles detsembris Pärnu Postimehele, et loodetavasti pole järgmine direktor poliitik, vaid ikka kunsti- või muusikainimene.

Konkursi tingimusteski oli märgitud, et kasuks tuleb töökogemus muusika, kunsti, teatri või tantsu valdkonnas.

Pärnu kunstide maja asutamisajaks loetakse 1949. aastat, mil see kandis pioneeride maja nime. Õpilasmajaks nimetati huvikool 1989 ehk ajal, kui Erm seda juhtima asus. Kunstide majana on kooli tuntud 2000. aastast.

Tagasi üles