Sisukord
Uudised
Paberleht

Pensioni väljavõtmise pärast ei tohiks koguneda

1 min lugemist
Pensionipäevadel leiavad pangaautomaadid hulga rohkem kasutust kui muul ajal. Foto on tehtud enne viiruspuhangut. FOTO: Ants Liigus

Tavapärasel pensionipäeval käib suur osa pensionäre pangaautomaadist raha välja võtmas, mistõttu nende juurde võib tekkida järjekord või lausa kogunemine, rääkimata inimeste otsesest kokkupuutest masina pinnaga. Vähemalt SEB pank pöörab selleks puhuks automaatide desinfitseerimisele rohkem tähelepanu ja politsei jälgib, et inimesed ei koguneks sinna.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Kui pidada silmas pensionipäeva, soovitame võimaluse korral minna raha välja võtma mõni päev hiljem, et korraga ei satuks kokku liiga palju inimesi,” rääkis politsei Lääne prefektuuri eriolukorra operatiivstaabi juht Maksim Korzin. Korzini sõnutsi on seoses eriolukorraga praegu politsei lisajõududega väljas ja valvab piirangutest kinnipidamise järele. “Täna­vatel politseipatrullid kindlasti jälgivad, et avalikes kohtades suur hulk inimesi ei koguneks, ja vajaduse korral selgitavad neile piiranguid.”

Väljas tuleb pidada kinni 2+2 liikumispiirangust ehk liikuda korraga kas üksi või kahekesi ja hoida teistega vähemalt kahemeetrist vahet. “Piirangutest tuleb loomulikult kinni pidada ka siis, kui inimene läheb näiteks pangaautomaadist raha välja võtma,” ütles Korzin.

02.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto