E, 8.08.2022

Galerii ⟩ Sindis tähistati elegantse arhitektuuripärli katuse alla saamist

Sindis tähistati elegantse arhitektuuripärli katuse alla saamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sindi ainsa kiriku suursugusest interjöörist on küll palju säilinud, kuid ajahambast puretud hoone siseruumide uuendamine võtab veel nii aega kui raha.
Sindi ainsa kiriku suursugusest interjöörist on küll palju säilinud, kuid ajahambast puretud hoone siseruumide uuendamine võtab veel nii aega kui raha. Foto: Lilli Tölp

Nutuses seisus olnud, Vene baroki sugemetega Sindi Jumalailmumise kiriku katuse renoveerimistööd on lõppenud. Eile kohtusid kirikus peetud tänuüritusel need, kes ainukordse arhitektuuripärli restaureerimise nimel vaeva nägid.

Kuue aasta pikkuse töö tulemusel on valmis vihma eest kaitset pakkuv katus. Tänavu asendati sissevarisenud talastik ja ehitati uued vahelaed. Riia meistritelt telliti torni eeskoja trepiastmed ja -põrand. Katusele ehitati nelitiselt puudu olnud kuppel, millest ajahamba puremise järel oli alles vaid alus. Kirikusse varjule korjatud ristid puhastati ja kaeti kahe kihi lehtkullaga Soomes kullassepp Raimo Snellmani töökojas, mille esindaja sõnutsi pärineb väärismetall ühest Lapimaa jõest.

Märksõnad
Tagasi üles