Pärnu südalinna kvartali arhitektuurivõistlusele laekus kaks tööd

Pärnu Postimees
Copy
Pärnu kesklinn.
Pärnu kesklinn. Foto: Mailiis Ollino

Reedel lõppenud Pika, Pargi, Laia ja Aia tänava vahelise kvartali arhitektuurivõistlusele esitati kaks tööd.

Konkursi eesmärk oli leida parim planeeringu- ja hoonestuslahendus Pärnu kesklinnas Pikk 14a, Aia 2a, Lai 15b, Pikk 16b ja Pikk 18 kinnistutele ja nendega vahetult külgnevale avalikule linnaruumile. Võistlusala on Pärnu südalinna aktiivseima arendustegevusega piirkond, mille edasist arengut mõjutab tuntavalt Pargi tänava pikendusele rajatav uus sild (kolmas sild).

Arhitektuurivõistluse koordinaatori, Pärnu linnakujunduse spetsialisti Janno Poopuu sõnutsi on kaks ideelahendust küll oodatust väiksem hulk, kuid tagasihoidlik osavõtt ei tähenda, et konkurss oleks ebaõnnestunud.

“Arhitektuurikonkursi taset ei näita ainult osalusaktiivsus, vaid ennekõike see, kas konkurss annab meile hea linnaruumilise lahenduse. Selliste keeruliste võistlusalade puhul, kus otsitakse uut nägu juba olemasolevale hoonestatud ja nii-öelda valmis linnaruumile, mitte lihtsalt ühele uuele hoonele, kipubki ideekavandeid tulema pigem vähem,” tõdes Poopuu. Ta lisas, et arusaadavalt on seesuguste konkursside lähteülesanne märksa raskem, kui üksikobjektide arhitektuurivõistlustel. 

Arhitektuurikonkursi taset ei näita ainult osalusaktiivsus, vaid ennekõike see, kas konkurss annab meile hea linnaruumilise lahenduse.

Janno Poopuu, Pärnu linnakujunduse spetsialist

Eile vaatas Pika, Pargi, Laia ja Aia tänava kvartali arhitektuurivõistluse kvalifitseerimiskomisjon anonüümselt esitatud ideekavandid üle ja mõlemad tööd vastasid konkursi nõuetele.

Järgmiseks asub kavandeid hindama Pärnu planeeringute valdkonna abilinnapea juhitav žürii, kuhu kuuluvad Pärnu linnavalitsuse arhitekt Kadri Karjus, arhitektid Aet Ader, Andro Mänd, Endrik Mänd ja Emil Urbel Eesti arhitektide liidust, arhitekt Kalle Komissarov aktsiaseltsist Riigi Kinnisvara, Longarden OÜ esindaja Indrek Klaassen, Heven OÜ esindaja Maris Maasikas-Korts ja Herakos OÜ esindaja Tõnu Korts.

Tulemused avalikustatakse hiljemalt 5. detsembriks.

Võistluse auhinnafondi suurus on 20 000 eurot.

Arhitektuurivõistlust korraldab Pärnu linnavalitsus koostöös Eesti arhitektide liiduga.

Tagasi üles