P, 26.03.2023

Tänavused Jakobsoni preemiad rändavad Saarde valda

Pärnu Postimees
Tänavused Jakobsoni preemiad rändavad Saarde valda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aasta põllumehe tiitli pälvisid Kollikse aiandustalu arendajad Eha ja Roland Liesment.
Aasta põllumehe tiitli pälvisid Kollikse aiandustalu arendajad Eha ja Roland Liesment. Foto: Urmas Luik

Eesti rahva ärkamisaja suurkuju, õpetatud põllu- ja kirjamehe, Kurgja sümboltalu rajaja Carl Robert Jakobsoni mälestuseks ning tema aadete ja pärandi tähtsustamiseks väljaantava preemia pälvisid tänavu talupidajad Eha ja Roland Liesment ning haridus- ja kultuuritegelane Erli Aasamets.

Aasta põllumehe tiitli pälvinud Eha ja Roland Liesment veavad Saarde vallas Metsaääre külas Kollikse aiandustalu. Pereettevõte alustas laulva revolutsiooni aegadel ja on kolmekümne aasta jooksul arenenud-kasvanud heatasemeliseks, professionaalse ja kõrge tootmiskultuuriga väikeettevõtteks.

Aasta haridus- ja kultuuritegelase tiitli teeninud Kilingi-Nõmme gümnaasiumi direktor Erli Aasamets pälvis tunnustuse pikaaegse, tulemusliku ja südamega tehtud haridusalase töö eest ning maakondlikul ja riiklikul tasemel Saarde valla hariduselu arendamise eest.

Aasta haridus- ja kultuuritegelase tiitli pälvis tänavu Kilingi-Nõmme gümnaasiumi direktor Erli Aasamets.
Aasta haridus- ja kultuuritegelase tiitli pälvis tänavu Kilingi-Nõmme gümnaasiumi direktor Erli Aasamets. Foto: Mailiis Ollino

34. korda tomunud Carl Robert Jakobsoni konkursi eesmärk on väärtustada Pärnu maakonna põllumeeste ning haridus- ja kultuuritegelaste tööd, kes on vähemalt viimased kümmekond aastat andnud suure panuse oma valdkonna ning üldisemalt kogu Pärnumaa elu edendamisse. Tunnustust jagatakse kahes kategoorias: aasta põllumees ning aasta haridus- ja kultuuritegelane.

Jakobsoni preemiat jagatakse aastast 1989, seega on kodumaakond juba nõukogude ajast väärtustanud meenemedali ja preemiaga neid, kes konkursile esitatud kandidaatide pingsas valikus sõelale on jäänud. Preemia esimesed laureaadid olid Piistaoja teadustöötaja Manivald Metsaalt ja eksliibrisemeister Johannes Juhansoo.

Kahel viimasel aastal on Jakobsoni preemiat andnud välja Pärnumaa omavalitsuste liit.

Jakobsoni-nimelise konkursi laureaatide tunnustamine toimub 28. juulil Kurgja talumuuseumis.

Märksõnad
Tagasi üles