Loodusfotograafid kogunevad järjekordsele “Vereta jahile”

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Algab loodusfotode võistlus "Vereta jaht", kus loomi jahitakse fotokaameraga.
Algab loodusfotode võistlus "Vereta jaht", kus loomi jahitakse fotokaameraga. Foto: ALO LÕHMUS/PM/EMF

Sel nädalavahetusel, 22.-24. maini toimub juba 12. korda “Vereta jaht”, kus tänavu on saakloomaks saarmas. Kaameratega jaht toimub RMK Kilingi-Nõmme jahipiirkonnas ja fotograafide peatuspunkt asub geoloogide välibaasis Särghaual.


„Võtsime saarma tänavuseks saakloomaks, sest valitud jahipiirkonnas on loomale hulgaliselt sobivaid elupaiku,” ütles ettevõtmise üks korraldajaid, Eesti loodusmuuseumi peazooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt. „Eelnevate aastate jooksul oleme püüdnud kaadrisse pea kõik tuntumad Eesti metsade elanikud, aga saarmas pole varem jahiloomaks olnud. Kas seda lustlikku ja harva kohatavat looma keegi näeb ja kena pildi saab, selgub jahis.”MTÜ Vereta Jaht, riigimetsa majandamise keskuse ja Eesti loodusmuuseumi koostöös toimuva loomafotovõistluse käigus pildistavad parimad Eesti loodusfotograafid loomi, linde ja putukaid. Jahile oodatakse tänavu üle 30 loodusfotograafi.Tavapäraselt osalevad tuntud fotograafid Ingmar Muusikus, Jarek Jõepera ja Aarne Ader, loodusmees Hendrik Relve, putukateadlane Urmas Tartes ja eksriigikogulane Margus Leivo ning teised foto- või jahiharrastuse poolest tuntud inimesed. Looduspiltnikke abistavad ja juhendavad RMK professionaalsed jäägrid.Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega huvilised saavad tutvuda sügisesel fotonäitusel Eesti loodusmuuseumis. Seal kuulutatakse välja võidutööd.Loomafotovõistlust “Vereta jaht” korraldatakse alates 1997. aastast. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, metsis ja teder.

Tagasi üles