P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalastajad ja meresõitjad rikkusid Pärnu lahel seadust

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Veepolitsei kaater.
Veepolitsei kaater. Foto: Lääne politseiprefektuur.

Keskkonnainspektsiooni Lääne regioon ja Lääne politseiprefektuuri eilsel ühisreidil Pärnu lahel avastati mitu kalapüügi- ja meresõiduohutuse nõuete rikkumist.


Kihnu väinas avastati 16 märgistamata ja tähistamata nakkevõrku. Ebaseaduslikud püügivahendid kõrvaldati püügilt.Politsei kontrollis reidi käigus kokku 26 alust ja vormistas neli väärtegu. Kolmel korral ei kasutanud merel olijad päästeveste, ühel korral puudus juhiluba ja registreerimistunnistus.Politsei tabas ühe keelualal püüdnud kalastaja. Kalapüügirikkumise menetlemine on antud keskonnainspektsioonile.Keskkonnainspektsiooni Lääne regiooni peainspektori-nõuniku Enn Keemani sõnade järgi on harrastuspüüdjate kontroll oluline, sest käib kohapüük ja kalastajatel tuleb silma peal hoida, et nad alamõõdulist koha ei püüaks.24 harrastuspüüdja ja kolme kutselise kaluri kontrollimisel inspektorid seekord püüginõuete rikkumisi ei tuvastanud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles