Sisukord
Uudised
Postimees

Saabunud rändlinnud ennustavad peatset jääminekut

1 min lugemist
Kanada külalised Manijal. Kanada lagled. FOTO: Mark Soosaar

Hoolimata sellest, et Manija ning Kihnu vahel võib hulljulge jalutaja veel üle mere pääseda ning eriti julged tegid eile autoga ülesõite, on jää lagunemise aeg käes. Esimeste putuktoiduliste rändlindude saabumine võib tähendada, et jääminek pole kaugel.

„Nimelt pühapäeval saabusid esimesed putuktoidulised linnud punarind ja linavästrik. Viimast tunti Läänemaal kui jäätallajat, kes oma sabaga üles-alla vibutades lõhub jää nii jões kui meres,“ selgitas Manijal linde pildistanud Mark Soosaar. „Kihnu keeles on selle linnu nimeks ljõnapiästlik, mis viitab sarnasusele piästliku ehk pääsukesega.“

Pühapäeval toimus Manijal meeletu metsvintide invasioon, neid roosa pugu ja kirju sulestikuga tuntud laululinde kihutas üle Manija tuhandeid, küll salkade, küll parvedena. Nii mõnegi salga "reisisaatjaks" oli raudkull, kes oma toidulauaga kaasa lendas.
 
Lahkunud nädala kõige haruldasemad külalised olid "kanaadalasõd" - Inglismaal ja Lõuna-Rootsi rannikul pesitsevad kanada lagled.Neid pea luigesuurusi ja -kujulisi linde oli paari päeva jooksul näha saare lumest sulanud karjamaalaikudel.

„Olid üsna julged ning paistis, et päris nõus pildile jääma,“ kirjeldas Soosaar. „Nii et kevad tuleb nüüd mürinal, enam pole jäälagunemiseks pidureid. Sellest linnud meile räägivadki.“

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto