Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Galerii: rohelist kütust immitseb Audru muuseumi ümbruses maa seest ilmselt veel päevi

2 min lugemist
Küttepaagi täitmise käigus lõhkenud torust voolas kaks tonni kütteõli muuseumi keldri põrandale ja sealt edasi loodusesse.   FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Rohelised saepuruga kaetud lombikesed, kühveldavad töömehed ja fotoaparaatidega olukorda kaardistavad keskkonnainspektsiooni ametnikud – selline pilt avanes täna Audru muuseumi ees.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Teisipäeva pärastlõunal juhtus õnnetus kütusepaagi täitmisel ja majja voolas kaks tonni kütteõli, mis reostas hoone ümbrusegi.

Nimelt ütles tankimisel üles üks toru liidetest ja kogu keldris asuvasse mahutisse mõeldud kütus voolas keldri põrandale. Sealt imbus laguunroheline vedelik läbi vundamendi pinnasesse.

“Pilt ei ole siin päevavalguses hinnatuna tegelikult nii hull, kui arvasin õhtul olevat,” ütles keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo juhataja Toomas Õmblus õnnetuspaigal.

Keset muuseumi hoovi seisis kaks umbes tonni kütust mahutavat paaki. Neis oli kütteõli, mis suudeti kokku koguda.

Lähedalt voolava jõe ääres olid poomid, kuid vähehaaval immitses reoaine sellest läbi ja voolas jõega kaasa. Päästetöötajad ja keskkonnaametnikud otsustasid poome juurde paigaldada. Lisatõkkeid hakati otsima, sest Pärnus päästeametil neid enam polnud. Variandina käidi välja küsida poome Pärnu sadamalt või tuua need kaugemalt, näiteks Lihulast või Haapsalust. “Kuidas kõike lahendama hakkame, alles selgub,” märkis Lääne päästekeskuse vanemoperatiivkorrapidaja Tõnno Sikk.

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto