N, 30.11.2023

Galerii: vahvad neljajalgsed soovivad jõuluks koju

Facebook
Comments

Pärnu loomade varjupaigas on sel jõuluajal vähem loomi kui eelmisel, mis on küll väga ­rõõmustav uudis, kuid kodu ootavad veel siiski neli koera ja ligemale 30 kassi. Pärnu Postimehe esindajad käisid ­eile loomadega tutvumas ja ühtlasi andmas üle rahalist annetust, mille eest varjupaik saab osta uue ja viimase puuduoleva kiibilugeja.

“Täna saab loodetavasti kuuekuune Pätu uue kodu,” rõõmustas varjupaiga juhataja Seyle Juss eile ennelõunal. Ta loodab siiralt, et enamik neljajalgseid veedab jõulud juba päriskodus. Üks kutsudest toodi alles hiljuti Saaremaalt, sest tema omanikud lahkusid siitilmast. Ta on veel šokis ja harjub olukorraga, kuid kohkunud oleku taga on tegelikult truu ja sõbralik koer.

Esimesena tervitas Pärnu Postimehe rahvast Lordi, kes rõõmsalt saba liputas ega öelnud paistki ära. Fotograaf Mailiis Ollino meenutas, et ­nägi teda siin eelmistelgi pühadel. “Ta leidis omale kodu küll, kuid omanik jäi haigeks,” seletas Juss, nentides, et ka noori peremehi-perenaisi võib tabada ootamatu haigus. Koera rõõmsameelsus ei ole aga kuhugi kadunud.

Mõni kiisu oli veidi arglikum, teised seevastu oleksid kas või kohe kaissu pugenud. “Tema on mõnusalt laisk ja naudib paitamist,” tutvustas juhataja musta kassipreilit, kes on suur ja elegantne kui puuma.

Veel ootavad kodu kirjud-triibulised mõnulejad, mänguhimuline “lumepall” ja paljud teised vahvad hiirekuningad. Varjupaigast leiab kassipoegigi, kes kasvavad eraldi majas. Akna tagant piiludes tegid pisikesed hurmavalt silma.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles