Keskraamatukogus kogunevad keelekohvikulised

Pärnus alustab tegevust eesti keele harjutamise kursus, mille raames kokatakse ja minnase uurima rannarahva kultuuri.

FOTO: Silja Joon

Järgmisel laupäeval alustab Pärnu keskraamatukogu rippsaalis tegevust eesti keele harjutamise kursus, mille raames kokatakse ja minnakse uurima rannarahva kultuuri.

Tegemist on eesti keele maja algatatud tasuta õppeprogrammiga Pärnus. Keelekohvik on mõeldud neile, kelle emakeel ei ole eesti keel ja kes tahavad keelt mängulisel moel praktiseerida ja sõnavara täiendada.

Osalemiseks on vaja rääkida algtasemel eesti keelt. Keelekohvikut korraldab Tallinna eesti keele maja eestvedaja Silja Joon.

Jaanuaris uksed avanud Tallinna eesti keele maja juht Olga Selištševa tõdes, et eesti keele maja pakub kogu Eestis erisuguseid võimalusi keelekursustest eesti keele klubi ja siinse kultuuri tundmiseni.

Sinna vahele jäävad põnevad keeleõppemeetodid, mille puhul keskendutakse eesti keele rääkimisele. Üks selliseid meetodeid on tandemõpe, kus eesti keelt saab omandada koos eestlasega, kes omakorda soovib õppida tandemipartneri emakeelt. Samuti keelekohvikud, kus saab eri teemadel suhelda, ja iseseisev veebiõpe kogenud õpetaja nõustamisel.

Riigis tegutseb praegu eesti keele maja all 18 keelekohvikut ning 33 eesti keele ja kultuuri tundmise klubi eri linnades. Aprillis lisandub 12 keelekohvikut, kaasa arvatud Pärnus.

Eesti keele maja Narvas ja Tallinnas on Integratsiooni Sihtasutuse juurde loodud üksused, mille eesmärk on laiendada eesti keele õppimise ja suhtlemise võimalusi, et muuta Eesti senisets sidusamaks ja suhtlusaltimaks. Asutuste tegevust rahastab kultuuriministeerium.

Tagasi üles