Galerii: nulleelarvega tänavafestival tõi piirkonna inimesed kokku

Ühel ööl nägi Uus-Sauga linnaosa elanik Aino Värbu und sellest, kuidas ta oma kodutänaval laata korraldas. Võttes seda kui märki, asus ta ärgates kohe tegutsema. Veidi rohkem kui kuu ajaga sündiski Uus-Sauga korrusmajade tänavafestival.

Idee, mille finantstoeta elluviimisesse keegi ei uskunud, toimub täna õhinapõhise ettevõtmisena siiski.

Uus-Sauga korrusmajade tänavafestivali idee autor ja eestvedaja Värbu võttis appi oma laadakorralduskogemused ja kaasas korraldustoimkonda ümbruskonna korteriühistute aktivistid.

Nii esinevad täna keskpäeval linnaosa südames kohalikud isetegevuslased, avatud on vabalava, kus saavad üles astuda kõik soovijad, toimub simman, kus mängivad Karmoškasemud ja Lõõtsahaiged.

“Lihtsalt südamevalust otsustasin tegutsema hakata. Käisin abiks Rääma päeval ja seal ütlesin kõva häälega: igal pool toimub midagi, aga meie linnaosas mitte midagi,” rääkis Värbu härjal sarvist haaramise loo.

“Korrusmajade inimesed ei tunne üksteist. Ettevõtmise eesmärgiks sai meelitada inimesed koduseinte vahelt välja, et naabrid saaksid tuttvaks. Võibolla on kellelgi mõni kodumasin rikkis, aga keegi lähikonnast oskab kodutehnikat remontida. Sellise ürituse raames on inimesed avatumad,” arvas korteriühistu Rõugu 28 juhatuse liige Sergei Sablo.

Lastele mõeldes on kohal batuut, poni ja hobukaless, viiakse läbi võistlusi ja pere pisematele on tore üllatus.

Puude varjus aga on reas kirjud müügiletid, millelt võib leida laias valikus pirukad, koduseid hoidised, lõõtspille, kala ja käsitööd.

Avatud on mitu kohvikut, kus saab mekkida kohalike valmistatud suupisteid ja kooke – haljendav muru lausa kutsub piknikku pidama. “See on esimene, aga mitte viimane,” põrutab Värbu enesekindlalt.

Tagasi üles